Kolumbia v otváracom zápase Copa América zdolala USA

Obranca Fabian Johnson a gólman Brad Guzan sa vyčítavo pozerajú na spoluhráčov, ktorí nepokryli zakončujúceho Kolumbijčana Zapatu. (Autor: SITA/ AP)
SITA|4. jún 2016 o 08:30

Jubilejný 100. ročníka juhoamerického šampionátu Copa América nezačal pre hostiteľskú krajinu pozitívne.

SANTA CLARA. Futbalisti Kolumbie zvíťazili v piatkovom otváracom zápase jubilejného 100. ročníka juhoamerického šampionátu Copa América nad domácou reprezentáciou USA 2:0.

Zverenci trénera Josého Pékermana išli v kalifornskej Santa Clare do vedenia v 8. minúte po zásahu Cristiana Zapatu po rohovom kope.

Tri minúty pred koncom prvého polčasu zvýšil na 2:0 James Rodríguez z pokutového kopu.

Druhý zápas A-skupiny medzi Kostarikou a Paraguajom je na programe v sobotu o 23.00 h SELČ.

John Brooks (č. 6) protestuje u čiarového rozhodcu po faule na kolumbijského hráča Juana Cuadrada. (Autor: SITA/ AP)

Copa América 2016:

A-skupina

USA - Kolumbia 0:2 (0:2)

Góly: 8. C. Zapata, 42. James Rodríguez (z pok. kopu)

Aktuálne témy»Južná Amerika»Kolumbia v otváracom zápase Copa América zdolala USA