Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Klopp ťahá Gerrarda späť na Anfield

Tréner Klopp. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 4. nov 2015 o 09:13

Steven Gerrard podľa The Independent uvažuje o návrate do FC Liverpool.

LONDÝN. Steven Gerrard po svojej prvej sezóne v severoamerickej MLS najskôr vyslal negatívny signál o svojej futbalovej budúcnosti a krátko nato sa zdá, že by sa mohol vrátiť do FC Liverpool. V akej role, je zatiaľ otázne.

Vo všetkom má zrejme prsty nový tréner "The Reds" Jürgen Klopp, ktorý podľa The Independent po svojom príchode na Anfield niekoľkokrát Gerrardovi telefonoval.

Od návratu bývalého kapitána tímu si vraj sľubuje najmä vzorovú ukážku profesionálneho prístupu k futbalovým povinnostiam.

Galaxy údajne nie sú veľmi nadšení

Gerrard by mal z USA pricestovať v stredu 4. novembra a britský denník tvrdí, že Klopp s ním zatiaľ debatoval iba o jeho zapojení do tréningu do 15. januára.

Následne by sa mal 35-ročný stredopoliar znova hlásiť v Los Angeles Galaxy, kde má podpísanú zmluvu ešte na jeden rok. Kalifornský tím vypadol v play-off a neobháji titul v MLS.

Galaxy údajne nie sú veľmi nadšení myšlienkou pustiť Gerrarda na hosťovanie do začiatku nasledujúceho ročníka. Po skúsenostiach so zranením Davida Beckhama sa im niet veľmi čo čudovať.

Gerrard si nechá poradiť

Gerrard v 14 zápasoch MLS strelil dva góly. Pred odletom z Los Angeles sa stretol s trénerom Galaxy Bruceom Arenom a bavil sa s ním aj o svojej budúcnosti. Pre oficiálnu klubovú stránku pripustil možnosť konca kariéry so záverom nasledujúcej sezóny.

The Independent tvrdí, že Gerrard si nechá poradiť od priateľov, rodiny a kolegov - futbalistov, či má prijať Kloppovu ponuku.

Veľa môže napovedať prvé osobné stretnutie s nemeckým trénerom niekedy budúci týždeň. V nedeľu by Gerrard nemal chýbať na domácom zápase LFC s Crystal Palace.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.