Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Kližan poškodil spoluhráčov a reputáciu zväzu či Mečířa, tvrdí Moška

Igor Moška (vľavo) a Martin Kližan. (Autor: TASR)
Sportnet|Publikované 14. dec 2016 o 15:34

Slovenský tenista nedávno na sociálnej sieti kritizoval Slovenský tenisový zväz.

BRATISLAVA. Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igor Moška zareagoval v bilančnom rozhovore o roku 2016 aj na kritiku daviscupového reprezentanta Martina Kližana.

Podľa Mošku tiež slovenský tenis v tomto roku dosiahol najprenikavejší výsledok vďaka Dominike Cibulkovej a jej triumfu na Masters v Singapure.

Poškodil aj Mečířovu reputáciu

Kližan sa prostredníctvom sociálnej siete kriticky vyjadril na adresu vedenia STZ, čím reagoval na predchádzajúcu kritiku, že v septembri necestoval do Austrálie na barážový duel Davisovho pohára a vzápätí nastúpil na turnaji ATP.

Od STZ potom dostal za opakované porušenie zmluvy pokutu 20 000 eur a podmienečné vylúčenie z reprezentácie Slovenska na jeden rok.

"Nechcem komentovať Kližanove vyjadrenia, ale Martin Kližan veľmi poškodil spoluhráčov v tíme a celý daviscupový tím, poškodil reputáciu STZ a dvoch výrazných osobností slovenského tenisu - prezidenta Tibora Macka a olympijského víťaza Miloša Mečířa, ktorí požívajú veľký rešpekt a úctu u väčšiny tenisových klubov a tenisovej verejnosti," citoval Mošku oficiálny web STZ.

"Obaja pritom pracujú dlhé roky ako dobrovoľní funkcionári bez nároku na odmenu. Čo sa týka mojej osoby - zastávam výkonnú funkciu viac ako dvadsať rokov a som na kritiku zvyknutý, lebo musím robiť aj rozhodnutia, ktoré sa nie všetkým páčia. Som však presvedčený, že sú v prospech slovenského tenisu," citoval Mošku oficiálny web STZ.

Moška: NTC tím odvádza výborné služby

Podľa jeho slov Národné tenisové centrum pracuje dobre, hoci priznáva, že v minulosti malo so svojimi hráčmi aj lepšie výsledky ako v roku 2016.

"Pravda je, že všetci aktuálni reprezentanti v Davis Cupe a Fed Cupe - Martin Kližan, Lukáš Lacko, Andrej Martin, Jozef Kovalík, Norbert Gombos, Igor Zelenay, Kristína Kučová, Jana Čepelová, Magdaléna Rybáriková a Karolína Schmiedlová, s výnimkou Dominiky Cibulkovej a Rebeccy Šramkovej - prešli alebo aktuálne prechádzajú dlhodobou prípravou v tíme NTC," vraví Moška.

"Z toho vyplýva, že NTC tím odvádza slovenskému tenisu dlhodobo výborné služby, keď sa podieľal na výchove desiatich z aktuálnych dvanástich reprezentantov. Všetko sa dá, samozrejme, zlepšovať," pripomenul.

Najväčší úspech dosiahla Cibulková

Tenis sa v roku 2016 zaradil medzi úspešné slovenské športy. "Najprenikavejší výsledok a jeden z najväčších úspechov slovenského športu dosiahla Dominika Cibulková víťazstvom na Masters v Singapure a posunom na piate miesto na svete," bilancoval sekretár STZ.

"Martin Kližan vyhral dva turnaje ATP World Tour 500, Andrej Martin bol na olympijských hrách v Riu de Janeiro v osemfinále, Norbert Gombos vyhral najvýznamnejší domáci turnaj Peugeot Slovak Open," pokračoval.

"Darilo sa aj juniorom, znovu sa naši reprezentanti prebojovali do grandslamových finále - Tereza Mihalíková vyhrala štvorhru na Australian Open a bola vo finále dvojhry, v Melbourne bol vo finále štvorhry Lukáš Klein a v New Yorku vo finále dvojhry Viktória Kužmová. V tímoch boli hráčky do 14 rokov na majstrovstvách sveta piate, naše daviscupové družstvo je 18. vo svetovom rebríčku v konkurencii vyše 130 krajín a fedcupové skončilo na 15. mieste medzi 100 krajinami sveta," dodal Moška.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.