Pondelok, 20. septembra, 2021Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Hrbatý: Dávam tomu 80 percent, že Kližan už v Davis Cupe nenastúpi

Dominik Hrbatý. (Autor: TASR)
Prémiový obsah
Ondrej Gajdoš|27. sep 2016 o 19:42

Ak usúdia ľudia na zväze, že by som mohol tenisu pomôcť, zobral by som rolu kapitána Davis Cupu. Ale proti Mečířovi nepôjdem, vraví Hrbatý.

Bývalý daviscupový reprezentant Dominik Hrbatý bol v poslednom zápase v Austrálii trénerom slovenského tímu. O treste pre Martina Kližana a Lukáša Lacka za nenastúpenie na súboj v Sydney sa dozvedel na súkromnej ceste v zahraničí.

Prekvapil vás trest pre dvojicu našich reprezentantov alebo ste s ním rátali?

"Hm, mám z toho zmiešané pocity."

Prečo?

"Za našich čias som vždy rád hral za Slovensko. Bavilo ma hrať pre fanúšikov, pre chalanov v tíme, pre seba. Do reprezentácie nemožno hráča nútiť, je to jeho osobné rozhodnutie. Ale keď hovorím o Kližanovi a Lackovi - v mladosti si požičali od zväzu peniaze, aby mali trénera a mohli cestovať na turnaje a dnes by mali splniť podmienky zmluvy. S radosťou si požičali, no dnes už nemajú chuť to vrátiť späť. Podmienka bola, že budú hrať v Davis Cupe."

Kapitánovi Miloslavovi Mečířovi sa ospravedlnili, že sú zranení. Alebo tomu neveríte?

"Každý si spočíta dva plus dva, že keď cez víkend nehrali a v pondelok nastúpili na turnaje ATP, tak asi nie sú zranení. A neurobili to prvý raz. Je pochopiteľné, že kapitánovi a funkcionárom vo výkonnom výbore tenisového zväzu môže dôjsť trpezlivosť. Hráči si to neuvedomujú, ale je to ako v banke - požičiaš si peniaze, tak by si ich mal aj vrátiť. Zväz potrebuje financie, aby ich mohol vložiť do prípravy novej generácie. V konečnom dôsledku trpia mladí tenisti."

S Martinom Kližanom ste vždy vychádzali dobre, s veľkým potešením privítal vaše zaradenie do realizačného tímu na zápas v Austrálii. Nakoniec však do Sydney necestoval. Rozprávali ste sa s ním?

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiace články