Kirill Kaprizov je vraj dohodnutý na novom kontrakte v CSKA, ak by to nevyšlo v Minnesote

Oh My Hockey|10. aug 2021 o 05:45

Sága okolo Kirilla Kaprizova akoby nemala konca-kraja. Nejde pritom o typický príklad RFA hráča nespokojného s rokovaniami. Naopak, rozprávame sa o dlhoročnej hviezde KHL, ktorej náramne vyšiel aj vstup do NHL.

24-ročný Rus vie, že sa na Rusko môže kedykoľvek obrátiť. CSKA Moskva by ho po výnimočnej sezóne v zámorí korunovanej ziskom Calder Trophy pre najlepšieho nováčika radi nalákali späť. Bolo by veľkým prekvapením, ak by sa Kaprizov rozhodol nepokračovať v NHL na úkor KHL.

Stať sa však môže všeličo - zvlášť, keď vidíme, ako sa naťahujú debaty medzi ním a "divochmi".

Minnesota Wild stále nedokázala nájsť kontrakt, ktorý by vyhovoval obom zúčastneným stranám. Informácie zo zákulisia sú nepresné, líšia sa v kľúčových detailoch. Kým jedny informácie hovoria, že generálny manažér Bill Guerin tlačí Rusa do dlhodobej zmluvy, druhé vravia, že dĺžka vôbec nie je problémom a vedenie Wild je ochotné sa prispôsobiť.

Ako informuje insider Frank Seravalli, manažment organizácie je pripravený odsúhlasiť tzv. "medium-term", teda stredne dlhú zmluvu. Kaprizovov vyjednávací štáb ale informuje, že od Wild nedostal novú ponuku už od apríla, teda zhruba štyri mesiace.

Kaprizov využil záujem z Ruska a môže tým pritlačiť Minnesotu, aby začala konať. Ako ďalej píše Frank Seravalli na Twitteri, produktívny krídelník sa s CSKA dohodol na obrovskej zmluve zahŕňajúcej plat v prepočte okolo 8 miliónov amerických dolárov.

Mala by začať platiť 1. septembra - času teda veľa nezostáva.

Kaprizov nemôže ísť pred arbitrážny súd a v NHL je krátko nato, aby naňho mohli kluby skúsiť uplatniť offer sheet. "Vyhrážka Ruskom" je jedinou zbraňou vychádzajúcej svetovej hviezdy.

Kaprizovov prvý ročník v najlepšej hokejovej súťaži sveta dopadol výborne. Z 55 zápasov si odniesol 51 (27+24) bodov, stal sa lídrom mužstva Wild ako v góloch, tak v bodoch. Získal Calder Trophy a, pochopiteľne, sa dostal i do NHL All-Rookie tímu sezóny.

Nachádzate sa tu: