Rakúsko na MS v hokeji 2024
Rakúsko

MS v hokeji 2024: Hokejisti Kanady premárnili päťgólový náskok, triumfovali až v predĺžení

Fotogaléria (12)
Kanada - Rakúsko: ONLINE prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024 v Česku. (Autor: Sportnet)
Sportnet|14. máj 2024 o 17:20

Sledovali ste s nami online prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024: Kanada - Rakúsko.

PRAHA. Kanada a Rakúsko dnes hrali ďalší zápas na MS v hokeji 2024. Sledovali ste s nami ONLINE prenos Dánsko - Nórsko.

Zápas skupiny A sa hral v O2 Aréne v Prahe.

Joj plus
Kde sledovať v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.
Fotogaléria zo zápasu Kanada - Rakúsko na MS v hokeji 2024 (skupina A)

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Dánsko - Nórsko na MS v hokeji 2024 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2023/2024
14.05.2024 o 20:20
Kanada
7:6
(3:1, 3:0, 0:5, 1:0)
61' minúta
Ukončený
Rakúsko
Prehľad
Góly a asistencie: 7. Cozens (Mangiapane), 10. Guhle (Tavares, Hagel), 14. Byram (Zellweger), 23. McCann (Bunting), 30. Bedard (Guenther, Parayko), 38. Dubois (Hagel, Power), 61. Tavares (Dubois, Parayko) – 11. Nissner (M. Huber, Raffl), 44. Baumgartner (Schneider), 45. Schneider (Zwerger, Wolf), 51. Zwerger (Nickl), 56. Schneider (Zwerger, Unterweger), 60. Rossi. Rozhodca: Ansons (LAT), Heikkinen (FIN) – Hynek (CZE), Zunde (LAT).
Kanaďania napokon vyhrávajú dnešný zápas 7:6 po predĺžení. Kanada viedla po dvoch tretinách 6:1. Rakúšania dokázali v tretej tretine streliť 5 gólov a dostať tak zápas do predĺženia. Ja sa lúčim a prajem ešte pekný večer.
Koniec zápasu.
60:15
goalKanada dala gól! Predĺženie trvalo len 15 sekúnd. Kapitán Kanady JOHN TAVARES to vzal na seba a prudkou strelou nedal šancu Madlenerovi v bráne Rakúska. Asistencie: Pierre-Luc Dubois, Colton Parayko.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Dámy a páni. Kanada viedla pod dvoch tretinách 6:1. Rakúsko v tretej tretine strelilo 5 gólov a dokázalo vyrovnať. Za malú chvíľu začne predĺženie.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:11
goalRakúsko dalo gól! To je neuveriteľné! Rakúsko v poslednej minúte vyrovnáva stav zápasu! Chybu v obrane Kanady využíva MARCO ROSSI, ktorý sa natlačil pred Binningtona a strelou pod brvno pridáva šiesty gól svojho tímu.
58:00
Začali posledné dve minúty tretej tretiny.
57:53
Schneider zakončil spoza Seversona. Jeho pokus nebol presný.
56:53
Rakúšania hrajú vo veľkej eufórii a hráči Kanady majú čo robiť, aby odvrátili črtajúcu sa blamáž.
55:56
goalRakúsko dalo gól! Rakúšania udreli aj piaty krát v dnešnom zápase! Zwerger našiel prihrávkou pred bránou PETRA SCHNEIDERA, ktorý obišiel Binnigntona a do prázdnej brány pridáva piaty gól svojho mužstva. Asistencie Dominic Zwerger, Clements Unterweger.
55:06
Madlener teraz predviedol zákrok zápasu! Strelu Mangiapaneho zázračne chytil. Následne vznikla potyčka pred bránou Rakúska.
53:02
Stapelfeldt pálil od modrej čiary! Jeho bombu zblokoval na ochrannú sieť Tavares.
52:31
Baumgartner to vyskúšal z väčšej diaľky. Netrafil však bránu.
51:48
Zwerger sa opäť dostával do zakončenia. Puk mu však vzal Mangiapane.
50:41
goalRakúsko dalo gól! Neuveriteľné! DOMINIC ZWERGER dostal prihrávku na ľavom krídle. Napriahol a parádnou strelou zaskočil Binnigtona v bráne Kanady! Už je to len o dva góly! Asistencie Thimo Nickl.
50:23
Rakúšania hrajú v tretej tretine ako vymenení. Schneider sa opäť dostával do zakončenia, ale telom ho od puku odstavil Power.
49:01
importantVeľká šanca Rakúska! Wukovits z tesnej blízkosti nedokázal dostať puk do brány!
48:17
Kanada zavrela svojho súpera v útočnom pásme. Rakúšania to však držia pri mantineli.
47:04
Hagel našiel pred bránou Dubiosa, ktorý jemne puk tečoval, ale netrafil bránu.
46:32
Následuje reklamný brejk.
45:43
Sledujeme teraz hokej hore, dole. Atmosféra na štadióne je fantastická.
44:08
goalRakúsko dalo gól! Rakúšania pridávajú v rýchlom slede ďaľší gól. Veľmi pekná kombinácia po osi Wolf, Zwerger a PETER SCHNEIDER z uhlu presnou strelou prekonáva Binnigtona. Asistencie Dominic Zwerger, Bernd Wolf.
43:14
goalRakúsko dalo gól! Rakúšania znižujú stav zápasu. Peter Schneider vzal puk Oleksiakovi. Dostali sa do prečíslenia 2 na 1. Puk posunul na pravú stranu, kde bol BENJAMIN BAUMGARTNER a ten presnou strelou pridáva druhý gól Rakúska. Asistencie Peter Schneider.
42:37
Madlener vytiahol proti Cozensovi výborný zákrok. Kanadský útočník síce dotlačil puk do brány, ale ešte predtým rozhodca prerušil hru. Gól teda neplatí.
42:12
McCann nahodil puk na bránu, ktorý tečoval McCann. Jeho pokus tesne minul bránu Rakúska.
41:22
Kanada je v plnom počte.
40:53
Rakúšania pokračujú vo svojej presilovke, ale do zakončenia sa zatiaľ nedostali.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Kanada ovláda dnešný zápas. Po druhej tretine vedie 6:1. Zápas je už rozhodnutý a uvidíme či nám pribúdnu dnes ešte nejaké góly v tretej tretine.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:22
Vylúčenie v tíme Kanada:
John Tavares – 2 min., hrubosť.
39:00
Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
37:56
goalKanada dala gól! Kanada si vytvorila opäť obrovský tlak! Brandon Hagel zakončoval z tesnej blízkosti. Madlener jeho pokus vyrazil, ale na dorážku PIERRE-LUC DUBOISA už nemal nárok. Asistencie Brandon Hagel, Owen Power.
37:52
Parayko bekhendom posielal puk pred bránu. Výborne zakročil Madlener. Puku sa zmocnil a prerušil hru.
37:11
Nick Paul – 2 min., hrubosť.

Vylúčenie v tíme Rakúsko:
Marco Rossi – 2 min., hrubosť.
36:32
Opäť veľký tlak Kanady! Nick Paul výborne zakončil. Madlener nevedel, kde má puk. Napokon do odpálil Brunner.
35:55
Magiapane našiel prihrávkou Cozensa, ktorý z prvej vypálil a trafil tyč Madlenerovej brány.
35:10
Strong tvrdo vypálil z ľavého kruhu. Binnignton bol pozorný a puk chytil.
34:33
Rakúšania si nerozumeli v rozohrávke. Píska sa icing.
33:15
Guhle hľadal pred bránou Bedarda, ale puk vypichol Nickl. Kanďania to už prekombinovali.
32:27
Opäť veľký tlak Kanady. Severson nahodil puk na rakúsku bránu. Madlener zakončenie videl a puk zrazil na zadný mantinel.
31:45
Cozens bol sám pred Madlenerom, ale jeho zakončenie rakúsky brankár vyrazil betónom.
31:05
Aktuálny pomer streleckých pokusov 25:10.
30:26
29:32
goalKanada dala gól! Kanada pridáva svoj piaty gól v zápase. CONNOR BEDARD si prebral prihrávku od Dylana Guenthera a z veľkého uhla poslal puk na Madlenera, ktorý si ho korčuľou zrazil do brány. Asistencie Dylan Guenther, Colton Parayko.
28:35
Severson chyboval a Schneideer mu puk vzal a okamžite zakončil. Jeho pokus chytá Binnington lapačkou a prerušil hru.
27:06
26:22
Parayko nahadzoval puk na Madlenera. Puku sa zmocnil McCann, ale jeho zakončenie minulo bránu.
25:08
Baumgartner pálil z ľavej strany. Do jeho strely sa obetavo položil Oleksiak.
23:46
importantVeľká šanca Kanady! Bedard pálil z tesnej blízkosti. Madlener jeho pokus vyrazil. Následne dorážal Paul a aj Guenther, ale ani jeden z nich nedokázal dostať puk do brány.
22:57
goalKanada dala gól! Kanada pridáva svoj štvrtý gól v zápase! JARED MCCANN obišiel Madlenera a puk dokázal z ťažkej pozície zasunúť do brány. Veľmi pekný gól kanadských hokejistov. Asistencie: Michael Bunting.
22:37
McCann zakončil z otočky. Následnej dorážal McBain, ale jeho pokus sa neujal.
22:04
Rakúšania sa dostali do prečíslenia 2 na 1. Ganahl to vzal na seba, ale jeho pokus tesne minul bránu Kanady.
21:34
Druhá tretina je zatiaľ rozháraná. Bunting bol rýchlejší ako puk. Píska sa ofsajd.
20:34
Píska sa zakázané uvoľnenie Kanady.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Kanada zatiaľ pokojným krokom kráča za svojím tretím víťazstvom. Rakúšania sa snažia, ale zatiaľ sú všade o krok pozadu. Uvidíme čo nám ponúkne druhá tretina.
17:43
Zwerger hľadal prihrávkou pred bránou Rossiho, ale výborne zakročil kanadský obranca Oleksiak.
16:51
Rakúsko je v plnom počte.
16:24
Bunting pálil z prvej z ľavej strany. Jeho bomba len tesne minula bránu Rakúska.
15:17
Krásna kombinácia Kanady na ktorej konci bol Cozens, ale z tesnej blízkosti nedokázal prekonať Madlenera.
14:51
Marco Rossi – 2 min., krosček.
14:11
13:29
goalKanada dala gól! Tretí gól na Kanady je na svete. Vyzerá to najzaoj veľmi jednoducho. BOWEN BYRAM nahadzoval puk na bránu a rakúsky hráč Mario Huber si ho telom tečoval do brány a pomýlil tak Madlenera. Asistencie Olen Zellweger.
13:06
12:41
Gól Rakúska trochu zastavil rozlet Kanady, ktorá mala v každom striedaní veľký tlak.
11:35
Rakúsko posiela puk na ďaľší icing. Akonáhle sa dostanu pod tlak vyhadzujú puk cez všetky čiary.
11:06
Icing Rakúska.
10:11
goalRakúsko dalo gól! Rakúšania bleskovo znižujú stav zápasu. Mario Huber zakončil a okamžite vytvoril tlak na Binningtona. Tomu puk vypadol z výstroje a BENJAMIN NISSNER ho upratal do siete. Asistencie Mario Huber, Thomas Raffl.
09:21
goalKanada dala gól! Pekná akcia Kanady slávi úspech. John Tavares si vzal odrazený puk. Zodvihol hlavu a peknou prihrávkou našiel KAIDENA GUHLEHO, ktorý presnou strelou pridáva druhý gól Kanady. Asistencie John Tavares, Brandon Hagel.
09:17
Hagel sa výborne presadil cez Heinricha, ale Madlenera prekonať nedokázal.
08:32
Opäť sledujeme tlak Kanady. Power sa dobre uvoľnil. Prihrávkou našiel Bedarda,ktorý vypálil, ale Madlener jeho pokus so šťastím vyrazil.
07:52
Kanada bola opäť vo veľkom tlaku. Rakúšania po získaní puku opäť spravili icing.
06:34
goalKanada dala gól! Kanada si vytvorila veľký tlak. Mangiapane našiel veľmi dobrou prihrávkou pred bránou DYLANA COZENSA, ktorý prudkou strelou prepálil Madlenera v bráne Rakúska. Asistencie Andrew Mangiapane.
06:01
Rakúsko sa dostalo pod veľký tlak. Nissner sa dostal k puku a vyhodil ho na zakázané uvoľnenie.
05:26
Rakúšania hrajú zatiaľ veľmi aktívne a sympaticky.
04:37
Rossi nahadzoval puk na zadný mantinel a aj si ho dokorčuloval. Výborne ho však telom pri mantineli odstavil Parayko.
03:07
importantKanada vo veľkej šanci! Magiapane dorážal strelu Buntinga. Madlener však veľmi dobre zasiahol výstrojou.
02:10
Nickl pálil od modrej čiary. Jeho pokus vyrazil Binnington betónom.
01:16
Hráči Kanady sú v útočnom pásme, ale zatiaľ sa do zakončenia nedostali.
00:01
Úvodné buly získali hráči Rakúska.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Kanada

Hráči Kanady začali svoju púť na šampionáte s outsiderom z Veľkej Británie. Natrápili sa, ale napokon zápas zvládli a zvíťazili 4:2. V druhom zápase to už bolo jednoznačnejšie. Dáni boli síce nepríjemný súper, ale napokon Kanade podľahli 5:1. Mužstvom Kanady je v dnešnom zápase jasným favoritom.

Rakúsko

Rakúšania odohrali v doterajšom priebehu šampionátu dva zápasy. V prvom podľahli jasne Dánsku 1:5. V druhom zápase však veľmi dlho trápili favorira zo Švajčiarka. Helvéti rozhodli zápas vo svoj prospech až v poslednej minúte. Gól strelil konkrétne Nico Hischier.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:20.

Tabuľka: Skupina A

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body
Domov»MS v hokeji 2024»Program»Tabuľka: Skupina A»MS v hokeji 2024: Hokejisti Kanady premárnili päťgólový náskok, triumfovali až v predĺžení