Kamzíci na Liptákov nestačili, tí sa v súťaži zachránili

(Autor: ilustračné - SITA/Peter Rusko)
TASR|24. feb 2019 o 19:43

Góly v nedeľňajšom súboji prišli až v druhej tretine.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ, POPRAD. Hokejisti Liptovského Mikuláša zdolali Poprad 5:2 v nedeľňajšom stretnutí predposledného 54. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže a zabezpečili si účasť v Tipsport lige aj pre nasledujúci súťažný ročník.

Liptáci si ziskom troch bodov upevnili 11. priečku.

Priebeh stretnutia

Skóre duelu mohol už v 40. sekunde otvoriť Marek Uram, v samostatnom úniku však neuspel.

V prvej tretine mali domáci viac z hry, ale skórovať sa im nepodarilo.

Vrece s gólmi sa roztrhlo v druhej dvadsaťminútovke.

Pri hre 4 na 4 otvoril skóre Bondra, o päť minút neskôr však Liptáci využili prvú presilovku v zápase a Uhrík vyrovnal.

O tri minúty neskôr zásluhou Sukeľa v ďalšej presilovke išli Liptáci do vedenia a nedisciplinovanosť hostí potrestal o ďalšie dve minúty neskôr Róbert Huna.

V tretej tretine najskôr Uram poslal domácich už do trojgólového vedenia, potom však aj hostia ukázali, že hru v početnej výhode ovládajú.

Svitana znížil na 2:4, ale posledné slovo mal v 59. minúte Oško, ktorý do prázdnej bránky uzavrel skóre zápasu.

Štatistika

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Poprad 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)

Góly: 29. Uhrík (Piatka, Števuliak), 32. Sukeľ (Oško, Nemec), 34. Ró. Huna (Nechaj), 45. Uram (Sukeľ, Nádašdi), 59. Oško - 24. Bondra (P. Svitana, Petran), 51. P. Svitana (Abdul, Erving).

Rozhodcovia: Kalina, Korba - Bogdaň, Durmis, vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 1270 divákov.

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kislitsyn - Kurali, Suchý, Nádašdi, Nemec, Mezovský, Bača, Vybíral, Droppa - Žiak, Tamáši, Čenka - J.Sukeľ, Oško, Uram - Nechaj, Ro.Huna, Ri.Huna - Števuliak, Piatka, Uhrík

HK Poprad: Vošvrda - Miner, Petran, Fabian, Ťavoda, Karalahti, Salija, Erving, Takáč - Bondra, Miller, Svitana - Buzzeo, Heizer, Paločko - Valigura, Zagrapan, Abdul - Macík, Mlynarovič, Belluš

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2018/2019 po nedeľňajších stretnutiach predposledného 54. kola:

Pozn.: Popradu po skončení základnej časti súťaže odrátajú 3 body

Poznámka: počet zápasov, víťazstvá - 3 body, víťazstvá po predĺžení - 2 body, víťazstvá po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.

Domov»Sportnet na východe»Kamzíci na Liptákov nestačili, tí sa v súťaži zachránili