Kamzíci doma ukončili svoju negatívnu sériu

(Autor: archív)
Sportnet|29. okt 2017 o 19:46

HK Poprad na vlastnom ľade zvíťazil nad Liptovským Mikulášom.

POPRAD. HK Poprad na vlastnom ľade zvíťazil nad Liptovským Mikulášom 2:1 v nedeľňajšom stretnutí 16. kola slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2017/2018.

Popradčanom patrí v tabuľke TL piata pozícia, Liptovský Mikuláš figuruje na 9. mieste.

Priebeh stretnutia

Popradčania sa z piatkovej prehry s nováčikom súťaže z Detvy, ktorí ťahal sériu 15 prehratých zápasov v rade, poučili a v podtatranskom derby Liptovskému Mikulášu poriadne podkurovali od prvej minúty.

Domáci ale zlyhávali v efektivite zakončenia. Najprv spálil nemožné Matej Paločko, ktorý zabudnutý pred Košarišťanom zakončil iba do hornej žŕdky.

V prvej presilovke Popradu sa ocitol v superšanci Mlynarovič, proti bol ale Košarišťan.

Ten si v páde pripísal zázračný zákrok s hokejkou. Na druhej strane pohrozil Uram.

Po Kriškovom priťuknutí jeho bekhendové zakončenie zastavila konštrukcia Ivanovovej brány. Skóre otvárali domáci až v 14. minúte.

Spilar stratil ľahkovážne puk v útočnom pásme a z protiútoku Liptáci inkasovali. Abdulova vyrazená strela sa dostala k pohotovému Vartovníkovi, ktorý puk upratal do siete - 1:0.

I v druhej tretine pokračovali domáci v zahadzovaní vyložených šancí. Na vynikajúco chytajúcom brankárovi Liptovského Mikuláša si postupne vylámali zuby Ježe, Heizer a po ňom aj ruská posila z KHL Šitikov.

V 33. minúte sa na konci peknej kombinácie ocitol Spilar. Na jeho technické zakončenie si Ivanov dal pozor. I na druhú prestávku tak odchádzali domáci s najtesnejším vedením.

V tretej tretine Popradčania poľavili v útočnej aktivity, čo Liptáci okamžite využili. Častejšie sa tak hralo pred popradskou bránou. Z tlaku napokon hostia vyrovnali.

V 47. minúte vystrelil od modrej Luža a s prispením domácej obrany skončil puk v sieti Ivanova -1:1. V 51. minúte mohol misky váh nakloniť na stranu "kamzíkov" zo Spišskej Novej

Vsi požičaný útočník Lukáš Vartovník. Jeho pohotovú strelu ale zastavila konštrukcia brány.

Muž zápasu si ale všetko vynahradil necelých šesť minút pred koncom riadnej hracej doby. Za bránkou nezachytil puk Košarišťan a jeho neprítomnosť medzi tromi žrďami Poprad dokonale využil.

Puk do prázdnej brány poslal dvojgólový Vartovník.

Na jeho víťazný gól už hostia napriek záverečnej snahe i hre bez brankára nezareagovali.

Hlasy trénerov

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "My sme veľmi radi, že po zlých odohraných zápasoch a hlavne po prehre v Detve chlapci dodržiavali, čo sme si povedali. Robili na ľade veci, čo sme na tréningoch drtili. Do poslednej chvíle som veril, že aj keď sme inkasovali, zápas vyhráme. Dnes nám to v zakončení zase nepadalo. Mužstvo v chvíľach, keď ťahá negatívnu šnúru, tak takýmto zápasom sa to môže celé otočiť. Bol to kolektívny výkon celého tímu na ľade i na lavičke. Zápas s Liptovským Mikulášom nie je nikdy ľahký, zápasy sú vždy veľmi vyrovnané. Sme radi, že máme tri body."

Pavel Paukovček, tréner Liptovského Mikuláša: "Začali sme zápas veľmi zle. Nemôžeme ho hrať iba 30 minút. Až od 30. minúty hralo vymenené mužstvo. Ťažko takto budeme vyhrávať zápasy, keď ich nebudeme hrať naplno celých 60 minút. Od vyrovnania sme mali tlak. Pri druhom inkasovanom góle to bolo také nedorozumenie, súper vďaka tomu vyhral, čo ma mrzí. Od polovice zápasu chalani vyvinuli enormné úsilie, ale z Popradu odchádzame bez bodu."

Štatistika

HK Poprad - MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 14. Vartovník, (Abdul, D. Bondra), 55. Vartovník (D. Bondra, Abdul) - 47. Luža (Kriška, M. Uram)

Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše J. Majdan 10 min za napadnutie krku a hlavy, Ježek 10 min za hrubosť - A. Laco 10 min za hrubosť, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Štefik - Jobbágy, Bogdaň, 1246 divákov

Zostavy:

Poprad: A. Ivanov - I. Davydov, Ježek, P. König, Š. Fabian, Dinda, McDowell, Krempaský, Jáchym - J. Majdan, Heizer, Šitikov - Svitana, Mlynarovič, Štrauch - Abdul, Vartovník, D. Bondra - Matúš Paločko, Lichanec, Matej Paločko

Liptovský Mikuláš: Košarišťan - Nádašdi, Luža, J. Nemec, R. Suchý, J. Tabaček, Moravčík, D. Devečka, Pacalaj - Kriška, M. Sukeľ, M. Uram - B. Rapáč, Paukovček, Rudolf Huna - Spilar, Langhammer, Števuliak - A. Laco, Piatka, J. Sukeľ

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2017/2018 po nedeľňajších stretnutiach 16. kola:

HK Orange "20" 14 3 0 1 1 1 8 31:58 13

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení- 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.