Kamzíci deklasovali mladíkov, nadelili im až osem gólov

Samuel Takáč.
Samuel Takáč. (Autor: TASR/Radovan Stoklasa)
Sportnet|22. nov 2018 o 19:33

Poprad neinkasoval v druhom zápase po sebe.

POPRAD. Hokejisti Popradu zvíťazili vo štvrtkovom zápase 25. kola najvyššej slovenskej súťaže nad tímom HK Orange 20 jednoznačne 8:0.

Mladíci odohrali veľmi podobný zápas ako v stredu proti Nitre.

Poprad neinkasoval v druhom zápase po sebe a manko na vedúci Zvolen stiahol na šesť bodov.

Hráči HK Orange 20 sú mimo poradia poslední s jedným bodom na konte.

Priebeh stretnutia

Hneď v úvode stretnutia si "dvadsiatka" zahrala presilovú hru, ale veľa vody v nej nenamútila. Prvá veľká príležitosť patrila po šiestich minútach hry domácemu Takáčovi, Hlavaj bol pozorný.

Skóre otvoril v 9. minúte Zagrapan, ktorého našla pred bránkou krížna prihrávka od Abdula.

Druhý gól mohol pridať v 14. minúte Macík. Ten sa po Svitanovej prihrávke ocitol zoči-voči brankárovi hostí, ktorý mu ale skórovať nedovolil.

Vstup do druhej tretiny vyznel jednoznačne v prospech domácich.

Tí udreli hneď v jej úvode počas presilovej hry. Fabian našiel pred bránkou Takáča a ten poslal puk do siete - 2:0.

V prostrednej časti domáci rozhodli o svojom hladkom víťazstve, keď súpera "dorazili" ďalšími štyrmi gólmi.

Gólostroj Popradu pokračoval aj v záverečnom dejstve. V 47. minúte obkrúžil útočné pásmo Belluš a šikovnou kľučkou spoza bránky poslal puk do siete hostí.

Skóre uzavrel v 57. minúte v početnej výhode Bondra.

Brankár "kamzíkov" Nechvátal vychytal svoju prvú nulu v lige hneď pri svojej premiére.

Dvoma gólmi sa zaskvel Samuel Takáč, pričom ich dosiahol v rozmedzí 82 sekúnd.

Štatistika

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 25. kolo - štvrtok:

HK Poprad - HK Orange 20 8:0 (1:0, 5:0, 2:0)

Góly: 9. Zagrapan (Abdul), 21. S. Takáč (Š. Fabian, Mlynarovič), 23. S. Takáč (Václav, Heizer), 32. P. Svitana (Salija), 33. Václav (Zagrapan, Petran), 34. L. Paukovček (Macík, Belluš), 47. Belluš (Š. Fabian), 57. D. Bondra (Abdul, Zagrapan)

Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Mlynarovič (Poprad) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Snášel - Šoltés, Stanzel, 677 divákov

Zostavy:

Poprad: Nechvátal - Salija, Petran, Česánek, Š. Fabian, Karalahti, Semaňák, Kundrik - P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra - P. Koyš, Zagrapan, Abdul - Václav, Heizer, S. Takáč - Macík, L. Paukovček, BellušHK

Orange 20: Hlavaj - Golian, Kupec, Dlugoš, Boldižár, Enrik Švec, Lavička, Nahálka, Brincko - Fafrák, A. Kollár, Havrila - Juščák, Giertl, Urbánek - Köver, Čenka, Zahradník - Minárik, Sojka, Džugan

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2018/2019 po štvrtkových zápasoch 25. kola:

HK Orange "20" 21 0 0 0 0 1 20 26:111 1

*Popradu po skončení súťaže odrátajú 3 body za neoprávnený štart M. Belluša v súboji 14. kola proti HK Nitra.

Poznámka: počet zápasov, víťazstvá - 3 body, víťazstvá po predĺžení - 2 body, víťazstvá po samostatných nájazdoch - 2body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.

Domov»Sportnet na východe»Kamzíci deklasovali mladíkov, nadelili im až osem gólov