Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Kalšania hľadajú nového trénera, tešia sa na ďalší pohárový sviatok

Ľubomír Maďarik na kalšianskej lavičke definitívne skončil. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 3. sep 2020 o 22:00

Treťoligista pretrhol sériu bez víťazstva.

KALŠA. Treťoligoví futbalisti Kalše, ktorí v uplynulej nedokončenej sezóne ako nováčik príjemne oživili najvyššiu regionálnu súťaž, nevstúpili do nového ročníka najlepšie. Prehrali až tri domáce zápasy v rade a po štyroch kolách sa bez jediného bodu krčili na poslednom mieste tabuľky.

Už po druhom stretnutí, v ktorom mužstvo podľahlo na vlastnom trávniku Vranovu nad Topľou 0:1, sa funkcionári klubu rozhodli poslať trénera Ľubomíra Maďarika na dovolenku.

Teraz je už isté, že sa z nej nevráti. Maďarik v TJ Mladosť definitívne skončil a vedením celku je dočasne poverený skúsený hráč Jaroslav Kolbas.

Trénerov s licenciou je málo

„S prácou Ľubomíra Maďarika sme boli spokojní, v klube zanechal nejakú stopu, veď s tímom postúpil do tretej ligy, čo bol najväčší úspech v klubovej histórii. Išlo skôr o to, že mužstvo už potrebovalo nejaký impulz, preto sme sa odhodlali k tejto zmene,“ objasnil dôvody konca kormidelníka, ktorý viedol mužstvo tri a pol roka, Miroslav Urban mladší, vedúci A-tímu TJ Mladosť Kalša.

Keďže „zastupujúci“ lodivod Jaroslav Kolbas je držiteľom iba licencie UEFA B a v tretej lige je potrebné mať „áčkového“ trénera, Kalšania sa musia poobzerať po inom šéfovi realizačného tímu.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Autor: Róbert Andrejov

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.