Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Júliusa Šuplera zaradili medzi legendy popradského hokeja

Bývalý tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Július Šupler bol zaradený medzi legendy popradského hokeja. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 23. dec 2019 o 17:59

Vážim si, že klub ocenil moju 40-ročnú robotu, vraví bývalý reprezentačný tréner.

POPRAD. Bývalý tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Július Šupler bol zaradený medzi legendy popradského hokeja.

Stalo sa tak pred nedeľňajším tipsportligovým súbojom, v ktorom jeho rodný Poprad privítal na domácom ľade HC Košice.

Pred úvodným buly si vyslúžil potlesk viac než 4000 fanúšikov a pod strechu zimného štadióna bola vyvesená pamätná vlajka.

„Veľmi si vážim, že si HK Poprad spomenul a ocenil moju 40-ročnú robotu. Myslím si, že to bol základ toho, že som tu vyrastal ako tréner aj ako hráč. Cením si, že v skromných podmienkach sme dokázali 'urobiť' výsledky a potom pokračovať aj v iných kluboch. Vďaka patrí aj našim fanúšikom, ktorí sú a boli fantastickí a v neposlednom rade aj mojej rodine," vyjadril sa 69-ročný Šupler v rozhovore pre klubový web HK Poprad.

Úspešný tréner

Július Šupler po skončení hráčskej kariéry presedlal na tú trénerskú a pochváliť sa môže viacerými úspechmi.

Ako hlavný tréner doviedol slovenskú reprezentáciu do štvrťfinále olympijského turnaja v nórskom Lillehameri a mal veľkú zásluhu na postupe z C-kategórie až medzi hokejovú elitu.

Na klubovej úrovni pôsobil v českej aj slovenskej najvyššej súťaži, no snáď najväčšiu stopu zanechal v Diname Riga, s ktorým sa v troch sezónach po sebe dostal do play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

„Medzi prvé spomienky patria prvé kroky na starom zimáku, na ktorý ma priviedol pán Babony - brankár HC Tatry. Následne si spomínam na tých desať rokov v Poprade, ďalej na Bratislavu, federálny titul v Trenčíne či reprezentáciu a jej boj o postupové priečky. Šesťkrát som bol v play-off KHL, veľmi veľa mi dala dvojročná epizóda v Amerike a tiež olympiáda v Lillehammeri. V neposlednom rade ma tešia ocenenia Tréner roka, buď vo federácii alebo na Slovensku," uviedol Šupler.

Nevylúčil pokračovanie ako tréner

Hokejisti Popradu v nedeľňajšom zápase proti Košiciam síce prehrali 0:4, ale dnes 69-ročný odborník im zaželal, aby dosiahli úspech a v Tipsport lige sa prebojovali čo najďalej.

Okrem toho nevylúčil, že vo svojej trénerskej činnosti bude pokračovať.

„Trošku sa mi negatívne veci prejavili na zdraví, preto som sa v poslednej dobe až tak nevenoval práci. Ponuky mi však stále chodia, takže uvidíme, čo bude," dodal Šupler.

Zaradil sa k legendám popradského hokeja, akými sú Martin Štolc, Rudolf Tomašek, Cane Gemov, Milan Skokan alebo Pavel Svitana.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.