Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Jozef Majoroš je novým trénerom FC VSS Košice

Jozef Majoroš (vpravo). Od mládeže sa presunul k seniorskému futbalu. (Autor: Daniel Dedina)
_novy|Publikované 7. júl 2016 o 12:00

Jeho asistentom bude Peter Šinglár, trénerom brankárov zostáva Michal Hurtuk.

Po neúspešnej uplynulej sezóne sa už futbalisti FC VSS Košice pripravujú na nový ročník. Zmenami prechádza hráčsky káder a rošáda sa udiala i na trénerskej lavičke.

Agentúrny materiál sme nahradili autorským článkom redakcie Korzára.

KOŠICE. Futbalisti FC VSS sa v týchto dňoch poctivo pripravujú na nový súťažný ročník druhej ligy. Hoci zloženie trénerského triumvirátu sa od začiatku letnej prípravy nezmenilo, v uplynulých dňoch došlo v tomto smere k podstatnému kroku.

Vedenie klubu do funkcie hlavného trénera oficiálne delegovalo Jozefa Majoroša, jeho asistentom bude Peter Šinglár a trénerom brankárov Michal Hurtuk.

„Od začiatku prípravy sme boli s Peťom Šinglárom poverení jej vedením. Následne som od členov vedenia klubu dostal ponuku stať sa hlavným trénerom, s čím som súhlasil. Viesť družstvo VSS Košice je pre mňa zaväzujúca a zároveň veľmi potešujúca správa,“ priznal v súčasnosti 38-ročný lodivod

„Onedlho nám skončí tretí týždeň prípravy. Stále sa nachádzame v štádiu hľadania optimálnej zostavy. Niektorí hráči odišli na skusy do iných klubov, iných zase skúšame my. Radi by sme do začiatku prípravy mali čo najsilnejší káder. Vieme, ktoré posty potrebujeme najviac posilniť.“

Podľa informácií klubového webu sa s mužstvom VSS aktuálne nepripravuje až sedem hráčov z minulého ročníka – Janič, Jurčo, Kuzma, Karaš, Dimun, Konnsimbal a Horodník. Zranenia dočasne vyradili z tréningového zaťaženia trojicu Kello, Mukendi a Hovančík.

„Do prípravy sme zapojili viacerých dorastencov, chlapcov z ročníkov narodenia 1998 a 1999. Bude na nich, ako sa ukážu a ako sa chopia ponúknutej príležitostí,“ hovoril Majoroš, ktorý odchovancov tohto klubu detailne pozná zo svojho sedemročného pôsobenia pri mládežníckych tímoch.

„Predpoklady na to, aby sa stali pevnou súčasťou A tímu určite majú.“

V príprave vyhrali i prehrali

Hráči VSS doposiaľ odohrali dva prípravné zápasy. Po víkendovom víťazstve 2:1 nad Trebišovom podľahli v stredu v Užhorode nováčikovi najvyššej ukrajinskej súťaže, FK Zirka Kirovohrad 0:3.

„Proti Trebišovu sme hrali výlučne s mladými chlapcami a hráčmi, ktorí uplynulú sezónu strávili na hosťovaniach. Spokojní sme boli najmä s defenzívnou činnosťou mužstva.“

Druhý zápas na Ukrajine bol z iného súdka. Okrem toho, že v ňom Košičania nastúpili proti podstatne kvalitnejšiemu súperovi, v ich kádri nastalo viacero zmien. Do hry zasiahla kompletná štvorica hráčov z Holandska, ktorá je v metropole východu na skúške od začiatku tohto týždňa.

„Okrem holandských hráčov za nás nastúpil aj stredný obranca Marián Jarabica. Celková súhra mužstva preto nebola na takej úrovni, ako by som si predstavoval. Vplyvom nedostatočnej súhry vznikali na ihrisku veľké diery. Určite to ale bola pre nás veľmi dobrá herná previerka proti silnému súperovi,“ poznamenal Jozef Majoroš, ktorý si pochvaľoval prístup svojich zverencov v tréningovom procese a na margo toho, či by niekto z terajších novicov mohol zostať v košickom tíme dlhodobejšie, dodal:

„Ťažko mi je súdiť podľa jedného odohraného zápasu. O zložení kádra pre novú sezónu budeme ešte rozprávať s prezidentom klubu. Platí však zásada, že hráči, ktorí prídu zo zahraničia by mali byť aspoň o triedu lepší ako domáci.“

Najbližší prípravný zápas odohrajú futbalisti VSS zajtra v Barci, kde o 10.00 hod. nastúpia proti Haniske.

Fakty z prípravy

VSS – Trebišov 2:1 (0:1)
Góly: 81. vl., 90. Jano – 16. Lorinčák.
VSS: Gáborčík – Želinský (60. J. Lesniak ml.), Jonec (60. Begala), Dický, Hirjak – Vancák – Trebuňák, D. Takáč (60. Tkáč), Grega (31. Šinglár), Kubík – Bavoľár (46. Jano).

Kirovohrad – VSS 3:0 (2:0)
VSS: Gáborčík (46. Ružinský) – Samsey, Jarabica, Jonec, Hirjak (75. Morgan) – Hoyer, D. Takáč (66. Vancák), Belaazzani, De Jager, Trebuňák (46. Kubík) – Jano (46. Bavoľár).

dd

79e9e2c10e64bb09orig_res.jpg

Pod dohľadom trénerskej trojice. Košickí futbalisti na včerajšom tréningu. Foto: Daniel Dedina

Autor: _novy

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.