Peťa nebojovala, ale drela ako mula. Celý sa trasiem, vravel jej otec

Igor Vlha (vpravo hore).
Igor Vlha (vpravo hore). (Autor: TASR)
Juraj Berzedi|7. mar 2021 o 16:40

Čo bolo kľúčové podľa Igora Vlhu?

JASNÁ. Za novinármi istotne prichádzal so širokým úsmevom. Len ho nebolo vidieť, keďže mal na tvári respirátor.

Prezrádzali to však jeho oči. Bol hrdý a trochu dojatý.

„Neviem, čo vám mám povedať, celý sa trasiem. Neskutočný výsledok,“ začal Igor Vlha pár minút po tom, čo jeho dcéra Petra vyhrala obrovský slalom Svetového pohára v Jasnej.

„Peťa nebojovala, ale drela ako mula. A stálo to za to. Tento víkend bol krásny. Mám pocit, že sme sem prišli a stalo sa, čo sa malo stať,“ doplnil Vlhovej otec.

Vlha: Je to ako z ríše snov 

Už v sobotu, keď jeho dcéra skončila druhá v slalome, bol spokojný. V najtočivejšej disciplíne ale patrí celú sezónu k najlepším.

V obrovskom slalome to neplatilo. Doma v Jasnej sa to však zmenilo.

„Ani v najlepšom sne sme s takouto víziou nepočítali. Stalo sa a sme šťastní. Myslím si, že v Petrinej hlave sa toho veľa zmení,“ vysvetľoval Vlha.

Počas víkendu získala Slovenka 180 bodov do celkového hodnotenia Svetového pohára. A znížila stratu na Švajčiarku Laru Gutovú-Behramiovú na 36 bodov.

„Je to ako z ríše snov. Nebudeme počítať body, ale boli to dôležité preteky. Najmä doma, pre celé Slovensko“ rozplýval sa hrdý otec.

Víťazstvo venoval Slovákom 

Preteky svojej dcéry prežíva vždy intenzívne. Za bežných okolností sa počas jej jazdy vzdiali od svojej rodiny a sleduje ich sám.

Teraz priznal, že bol ako tiger v klietke.

„Tento šport je aj preto taký krásny, že sa vám adrenalín v tele prelieva hore-dole a potom sa vám podlomia nohy,“ opisoval Vlha.

Víťazstvo venoval slovenským fanúšikom. „Urobili sme to pre celé Slovensko. Je to pre všetkých ľudí v tejto ťažkej dobe,“ dodal.

Keď sa dozvedel, že preteky Svetového pohára budú opäť v Jasnej, len pár kilometrov od ich rodného Liptovského Mikuláša, veľmi sa potešil.

A sníval, že jeho dcéra doma zvíťazí.

„Doma je to krásne, ale náročné zároveň. Tlak je obrovský. Neviem si predstaviť, keby tu boli ešte aj diváci,“ zamyslel sa Vlha.

Prelomili niečo, možno kliatbu 

Dôležité rozhodnutie podľa neho prišlo už v piatok, keď Medzinárodná lyžiarska federácia prehodila disciplíny. A v sobotu sa netradične začínalo slalomom.

„Mám taký pocit, že to bolo kľúčové. Peťa si vyčistila hlavu, v sobotu urobila dobrý výsledok. Už na večeri bola dobrá debata. Bola uvoľnená,“ prezradil Vlhovej otec.

„V obrovskom slalome sme prelomili niečo. Nevieme, či to bola kliatba, pretože tréningy mala kvalitné,“ doplnil.

Za úspešné výsledky svojej dcéry pochválil aj organizátorov podujatia v Jasnej, ktorí ho pripravili na vysokej úrovni.

„Náš servisman povedal, že túto sezónu nebola nikde na svete lepšie trať ako v Jasnej. Ľudia na čele s Janou Palovičovou (riaditeľka pretekov, pozn. red.) si zaslúžia absolutórium.“

Na veľké oslavy však vôbec nemyslí.

„Peťa má zajtra voľno. Pokecáme, pokvákame. Dáme si neskorší spoločný obed a ideme ďalej. Stať sa môže všeličo, ale toto bol dôležitý víkend,“ naznačil Vlha. 

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Peťa nebojovala, ale drela ako mula. Celý sa trasiem, vravel jej otec