Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Humenné skúša dvoch Brazílčanov, pribudol aj Serečin

Filip Serečin (vľavo) by mal po konci v FC Košice zakotviť v Humennom. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 19. feb 2019 o 00:00

Treťoligista testoval aj ukrajinského brankára, s ktorým sa však už rozlúčil.

HUMENNÉ. Treťoligový nováčik z Humenného naďalej usilovne skladá káder na jarnú časť súťaže.

Po tom, čo ešte začiatkom roka zlanáril do svojich služieb Adama Kuľhu z Lokomotívy Košice, Róberta Dického z rakúskeho Margarethenu, Jozefa Skvašíka a Dušana Janka zo Sniny a nedávno získal aj Igora Komjatýho zo Soli, sa v poslednom prípravnom zápase v jeho drese objavili ďalší noví hráči.

Proti štvrtoligovému Záhradnému za FK nastúpili Filip Serečin, Ukrajinec Michal Chytra a dvaja Brazílčania Daniel Almeida Santos a Matheus Goncalves.

Jeden už v Humennom pôsobil

Pod vysoké víťazstvo 6:0 nad Šarišanmi sa dvoma gólmi podpísal práve útočník Santos a jeden presný zásah pridal aj stredopoliar Goncalves.

Brankár Chytra si udržal čisté konto a v dobrom svetle sa ukázal aj skúsený Serečin, ktorý bol po konci v FC Košice nedávno na skúške aj v Prešove.

„S ukrajinským brankárom sme sa rozlúčili, pretože nepreukázal oveľa lepšiu kvalitu ako naši chlapci. Nechceme tu zbytočne ťahať cudzích hráčov, keď nie sú o triedu lepší, čo by v prípade legionárov malo platiť. So Serečinom sme už predbežne dohodnutí na podmienkach, definitívne by sme to mali uzavrieť po utorkovom zápase v Bardejove,“ informovala nás členka Správnej rady FK Humenné Zuzana Žilinská.

Z dvojice brazílskych futbalistov pravdepodobne zostane pod Vihorlatom len jeden.

„Obaja hrali štvrtú ligu na západe Slovenska, starší z dvojice Santos je humenským fanúšikom známy, pretože tu pôsobil pred desiatimi rokmi. Pozdávajú sa nám, s Goncalvesom sme dohodnutí, ale Santos asi pôjde preč. Ak však pristúpi na naše podmienky, zostane aj on.“

Musia dochádzať do Sniny

Káder po jeseni piateho celku treťoligovej tabuľky podľa Žilinskej stále nie je uzavretý.

„Sme v kontakte s druholigistami z Trebišova a Bardejova, odkiaľ možno nejakí hráči prídu. A je možné, že pošleme niekoho na hosťovanie, lebo je nás už dosť. V tomto smere bude mať hlavné slovo tréner Škrlík,“ uviedla.

Zemplínčania majú za sebou takmer mesiac zimnej prípravy, počas ktorej už odohrali poltucet stretnutí.

Víťazstvá si pripísali so Stropkovom (3:2) a Záhradným (6:0), remízu s michalovskou 19-tkou (0:0) a prehry s Vranovom nad Topľou (0:4), Prešovom (1:4) a Cigándom (0:4).

„S prípravou je zatiaľ spokojnosť. Jediné, čo nás mrzí je, že stále nemáme k dispozícii ihrisko s umelou trávou, preto musíme chodiť trénovať do Sniny, čo nás stojí nemalé finančné prostriedky,“ skonštatovala Žilinská.

Zverencov kormidelníka Jozefa Škrlíka, ktorý pred dvoma týždňami nahradil na lavičke Vladimíra Sivého, čaká už v utorok ďalšia herná previerka, a to na pôde Bardejova.

Do začiatku jari ich ešte preveria starší dorastenci MFK Zemplín, Vranov, Trebišov a FC Košice.

Súvisiace články