Hokejisti Popradu podľahli súperom z Detvy v predĺžení

Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
TASR|29. sep 2019 o 19:55

Víťazný gól strelili hostia už po 29 sekundách 61. minúty.

POPRAD. Prvá tretina gól nepriniesla, no ihneď po prestávke sa zdalo, že Podtatranci smerujú k tretiemu trojbodovému zisku v sérii.

Zagrapan otvoril skóre v 27. min a Leclerc pridal druhý zásah v 31. min.

Oba góly pritom dosiahli Popradčania v početnej výhode.

Lenže presilovku využili aj Podpoľanci a vrátili sa do zápasu.

Ján Sýkora v 32. min prestrelil brankára Vošvrdu a znížil na 1:2.

Ešte do druhej sirény Detva vyrovnala, Žilka v 37. min dobiedzal pred bránkou až dovtedy, kým neprepasíroval puk za čiaru.

V tretej časti hry mala bližšie k zisku troch bodov Detva, keď Podešva trafil bránkovú konštrukciu.

Detva rozhodla duel už 29 sekúnd po začiatku predĺženia.

Gašpar sa ocitol sám v rýchlom protiútoku a nezaváhal.

Podpoľanci tak po zlom úvode do sezóny zvíťazili druhýkrát po sebe.

Štatistika

HK Poprad - HC 07 WPC Koliba Detva 2:3 po predĺžení (0:0, 2:2, 0:0 - 0:1)

Góly: 27. Zagrapan (Matúš Paločko, Takáč), 31. Leclerc (Takáč, Zagrapan) - 32. Sýkora (Chovan, Gašpar), 37. Žilka (F. Fekiač), 61. Gašpar. Rozhodovali: Korba, Kókai - Bogdaň, Smrek, vylúčení: 4:4, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1188 divákov.

HK Poprad: Vošvrda - Kozák, Ťavoda, Erving, Fabian, D. Brejčák, Magovac, Česánek - Karterud, Paukovček, P. Svitana - Takáč, Zagrapan, Leclerc - Štrauch, Mlynarovič, Matis - Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko

HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík - Andersons, Chovan, Golian, Kuklev, F. Fekiač, Jendroľ, Gachulinec, Král - Sýkora, Zuzin, Šišovský - M. Surový, Valent, Gašpar - Čacho, Podešva, Žilka - Čenka, V. Fekiač, Török

13. Lipt. Mikuláš 7 1 0 0 6 9:29 3

Domov»Sportnet na východe»Hokejisti Popradu podľahli súperom z Detvy v predĺžení