Hokejisti Michaloviec si s prehľadom poradili so súperom z Budapešti

Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
TASR|22. dec 2019 o 20:21

Domáci klub zastavil sériu neúspechov na piatich zápasoch.

MICHALOVCE. Hokejisti Michaloviec zvládli doma duel proti tímu MAC Újbuda a v 33. kole Tipsport ligy zvíťazili 5:2.

Zastavili tak sériu neúspechov na piatich zápasoch.

Pred kvalitnou diváckou návštevou vyše 3700 divákov sa Michalovce na svojho súpera vrhli od úvodu a ich tlak vyvrcholil gólom Petra Galamboša v prvej presilovej hre zápasu.

Ten istý hráč pridal aj druhý presný zásah v polovici prvej tretiny, keď presne trafil od modrej čiary.

Lenže hostia sa nezlomili a postarali sa o to, že duel mal vyrovnaný priebeh, v 16. min znížil na 1:2 István Terbócs.

Aj úvod do druhej časti hry mali lepší Zemplínčania, k Villemu Korhonenovi sa odrazil puk od mantinelu a 47 sekúnd po začiatku druhej tretiny bolo 3:1.

V ďalšom priebehu boli domáci lepší, no štvrtý gól pridali až v početnej výhode v 54. min vďaka Marekovi Mašlonkovi.

Hostia stále odmietali zložiť zbrane a skóre vylepšil taktiež v presilovke Brance Orbán.

Výsledok pečatil Samuel Chalupa pri power play.

Štatistika

HK Dukla Ingema Michalovce - MAC Újbuda 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Góly: 5. Galamboš, 11. Galamboš (Novický), 21. Korhonen (Ventelä), 54. Mašlonka (Lalancette, Ventelä), 60. Chalupa (Hvila, Toma) - 16. Terbócs (Pitt), 58. Br. Orban (Langkow, McNally)

Rozhodovali: Korba, Juhász (Maď.) - Smrek, Soltész (Maď.),

vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše Kolba (Michalovce) 10 min za napadnutie krku a hlavy, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0,

3741 divákov

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan - Ventelä, Vorobjev, Kolba, Hančák, Novický, Mesikämmen - Spilár, Lalancette, Korhonen - Mašlonka, Galamboš, Hričina - Giľák, Linet, Safaralejev - Hvila, Toma, Chalupa

MAC Újbuda: Halász - Pozsgai, McNally, Bl. Orbán, Carlisle, Fejes, Garát, Dóczi - Sofron, Stretch, Klempa - Bodó, Langkow, Br. Orbán - Terbócs, Pitt, K. Nagy - Szigeti, Majoross, Kreisz.

13. Liptovský Mikuláš 30 5 2 3 20 46:113 22

Domov»Sportnet na východe»Hokejisti Michaloviec si s prehľadom poradili so súperom z Budapešti