Marko Daňo sa teší po strelenom góle v drese HC Oceláři Třinec.
Marko Daňo sa teší po strelenom góle v drese HC Oceláři Třinec. (Autor: X/HC Ocelári Třinec)
Sportnet, TASR|9. apr 2024 o 21:28

Třinec znížil stav semifinálovej série na 2:3.

Česká hokejová extraliga - semifinále play-off, 5. zápas

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Góly: 40. a 58. Chlapík - 10. Daňo, 13. Adámek (Dravecký, Hudáček), 57. Helewka (Hrehorčák)

/stav série: 3:2/

PRAHA. Třinec stále žije. Hokejisti Sparty Praha nevyužili ani druhý mečbal v semifinále play-off českej extraligy.

V zaplnenej O2 Aréne vyhrali hostia 3:2 a Slováci boli pri všetkých góloch Třinca, ktorý znížil stav série na 2:3.

Obhajca titulu si tak vynútil šiesty duel, ktorý bude na programe vo štvrtok na jeho ľade. V drese hostí zaznamenal gól slovenský útočník Marko Daňo.

Jeho spoluhráči a krajania Libor Hudáček, Vladimír Dravecký a Patrik Hrehorčák si pripísali zhodne jednu asistenciu.

Víťaz série nastúpi vo finále proti Pardubiciam, ktoré zdolali Litvínov 4:0 na zápasy.

Záver zápasu však priniesol poriadnu drámu. Třinec v 57. minúte zvýšil vedenie na 3:1, ale vôbec mu to nemuselo stačiť.

Sparta totiž o 45 sekúnd neskôr znížila a o ďalších 55 sekúnd sa dokonca tešila z vyrovnania.

Na vyrovnávajúci zásah však hostia zareagovali a využili trénerskú výzvu. Rozhodcovia po približne 5 minútach dali za pravdu Třincu.

Gól neuznali, keďže sparťanský Fín Lajunen svojvoľne spadol v bránkovisku na brankára Kacetla, čím mu bránil v chytaní a následný presný zásah neplatil.

Třinec už ďalšiemu náporu domácich v závere zápasu odolal.

Domov»Hokej»Česko»Česká hokejová extraliga»Bláznivý záver. Sparta vyrovnala, ale Třinec využil trénerskú výzvu. Daňo opäť skóroval