Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Prezident SZĽH: Bez dobrovoľníkov by sme šampionát nezorganizovali

(Autor: TASR/Roman Hanc)
SITA|Publikované 23. okt 2018 o 15:10

O hokejovú elitu sa bude starať 700 pomocníkov.

Na hokejovom šampionáte pomôžu aj dobrovoľníci: fotogaléria

23.10.2018

KOŠICE. Organizačný výbor budúcoročných majstrovstiev sveta v hokeji je v plnom nasadení pri výbere dobrovoľníkov na toto vrcholné podujatie, ktoré od 10. do 26. mája 2019 budú hostiť Košice a Bratislava.

"Bez dobrovoľníkov by sme hokejový šampionát nezorganizovali. Nesmierne oceňujem prácu stoviek nadšencov, ktorí sa aj touto formou zaslúžia o to, že na Slovensku môžeme privítať hokejovú elitu.

Verím, že nebudeme mať problém do konca decembra uzatvoriť nábor, z ktorého následne vyberieme tých približne 700 dobrovoľníkov, ktorí sa budú podieľať na organizácii majstrovstiev sveta,“ povedal prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Martin Kohút.

Pracujú zadarmo, ale radi

Napriek tomu, že funkcia dobrovoľníka nie je honorovaná, vo svete je veľmi žiadaná.

Dobrovoľníci budú na MS 2019 zastávať rôzne pozície - niektorí budú vítať účastníkov a poskytovať im potrebné informácie, ďalší budú mať na starosti predzápasové a pozápasové ceremoniály, iní bezchybné zabezpečenie vybavenia jednotlivých štadiónov alebo prácu v tlačových strediskách.

Dobrovoľníci budú tiež usmerňovať fanúšikov na tribúnach či vo fanzónach, budú tiež dostávať rôzne zadania podľa momentálnych potrieb organizátorov.

Na MS 2019 by sa malo podieľať viac ako 700 dobrovoľníkov, Košice sa stanú dočasným domovom pre 300 dobrovoľníkov.

Zaujímavosťou je, že práve Košice budú od januára 2019 Európskym hlavným mestom dobrovoľníctva.

Úlohou niektorých dobrovoľníkov je napríklad aj zabezpečenie vybavenia šatní jednotlivých tímov.

Nagy: Veľmi si ich vážim

"V každom zápase je dôležité, aby sa hráči plne koncentrovali na svoj výkon a mali k tomu vytvorené potrebné zázemie. Veľmi si vážim ľudí, ktorí nám v zákulisí vytvárajú skvelé podmienky.

S dobrovoľníctvom na Slovensku podľa môjho názoru nemáme problém. Sme totiž pohostinný a dobrosrdečný národ. Verím, že to dokážeme aj na budúcoročnom svetovom šampionáte,“ prezradil slovenský reprezentant a hráč HC Košice Ladislav Nagy.

Tlačová konferencia k náboru dobrovoľníkov na majstrovstvá sveta v hokeji 2019. (Autor: Roman Hanc TASR)

Dôležitým predpokladom pri záujme stať sa dobrovoľníkom je vek aspoň 18 rokov, znalosť anglického jazyka a možnosť byť k dispozícii organizátorom MS minimálne 10 dní.

"Záujemcovia o funkciu dobrovoľníkov sa už teraz môžu registrovať na oficiálnej stránke šampionátu v špeciálne vytvorenej kategórii pre dobrovoľníkov. Pri registrácii si zvolia tri konkrétne pozície, v ktorých by chceli pôsobiť. Nábor dobrovoľníkov sa končí 31. decembra 2018. Nasledovať budú pohovory a výber dobrovoľníkov pre svetový šampionát,“ ozrejmila riaditeľka komunikácie šampionátu Michaela Grendelová.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.