Lantoši hrdinom Mladej Boleslavi, Roman strelil víťazný gól Třinca

Momentka zo zápasu Liberec - Sparta Praha.
Momentka zo zápasu Liberec - Sparta Praha. (Autor: Twitter/HC Sparta Praha)
TASR|26. nov 2023 o 20:41

Pardubice vedú pred Spartou o šesť bodov.

PRAHA. Slovenský hokejový útočník Miloš Roman pomohol jedným gólom k víťazstvu Třinca nad Karlovými Varmi 3:1 v nedeľňajšom zápase 22. kola českej extraligy.

Jeho presný zásah z 22. minúty na 2:1 sa napokon ukázal ako víťazný, prihrali mu naň krajania Patrik Hrehorčák a Viliam Čacho.

Do streleckej listiny sa zapísal aj Oliver Okuliar z Hradca Králové, no jeho tím prehral na ľade lídra extraligy Pardubíc 2:5.

Brankár Branislav Konrád si v zápase proti Komete Brno pripísal 21 úspešných zákrokov a pomohol Olomoucu k víťazstvu 3:1.

Útočník Róbert Lantoši rozhodol gólom v samostatných nájazdoch o víťazstve BK Mladá Boleslav na ľade Kladna 3:2. Oba tímy majú po vzájomnom zápase 18 bodov a sú na chvoste tabuľky.

Obranca Michal Ivan strelil v 5. minúte prvý gól Liberca v zápase so Spartou Praha. Domáci však napokon prehrali 4:5.

V stretnutí medzi Vítkovicami a Plzňou (2:3 pp) si po jednej asistencii pripísali domáci obranca Juraj Mikuš a útočník hostí Adrián Holešinský.

Česká Tipsport extraliga - 22. kolo:

Vítkovice Ridera - Plzeň 2:3 pp (1:0, 1:0, 0:2) - 0:1)

Góly: 10. Barinka (Mikuš), 38. Fridrich - 45. Mertl (Holešinský), 57. Lev, 61. Zámorský

Kladno - Mladá Boleslav 2:3 pp a sn (1:0, 1:1

Góly: 10. Smoleňák, 30. Frolík - 28. Järvinen, 46. Stránský, roz. sam. nájazd Lantoši

Liberec - Sparta Praha 4:5 (2:3, 2:1, 0:1)

Góly: 5. Ivan, 18. Flynn, 29. Filippi, 33. Flynn - 14. Kestner, 15. Kempný, 18. Mikliš, 38. Mužík, 48. Řepík

České Budějovice - Litvínov 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 56. Štencel

Olomouc - Kometa Brno 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 16. Plášek, 27. Sirota, 60. Kunc - 12. Vincour

/B. Konrád (Olom.) odchytal celý zápas a mal 21 zákrokov/

Pardubice - Hradec Králové 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Góly: 4. Kousal (Čerešňák), 26. Kaut, 46. Kaut, 49. Cienciala, 59. Mandát - 24. Okuliar, 54. Šťastný

Oceláři Třinec - Karlovy Vary 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Góly: 21. Nestrašil, 22. Roman (Hrehorčák, Čacho), 58. Nestrašil (Hrehorčák, Marinčin) - 14. Procházka (Gríger)

Tabuľka českej extraligy

Domov»Hokej»Česko»Česká hokejová extraliga»Lantoši hrdinom Mladej Boleslavi, Roman strelil víťazný gól Třinca