Historický zápis! V českej extralige skóroval len 15-ročný debutant

Adam Novotný sa teší po strelenom góle v drese Mountfield HK Hradec Králové.
Adam Novotný sa teší po strelenom góle v drese Mountfield HK Hradec Králové. (Autor: Twitter Mountfield HK)
Sportnet, TASR|6. okt 2023 o 22:28 (aktualizované 6. okt 2023 o 23:45)

Nikto pred ním nedokázal dať v Česku gól pred 16. narodeninami.

PRAHA. Hokejisti Třinca zvíťazili v piatkovom zápase 8. kola českej extraligy nad Mladou Boleslav 4:1.

V drese domácich bodovali traja slovenskí legionári, gól a asistenciu zaznamenali útočníci Marko Daňo a Libor Hudáček, asistenciu si pripísal i Viliam Čacho.

Pri jedinom góle hostí zohrali rolu Pavol Skalický s Róbertom Lantošim.

Na čele tabuľky sú po 8. kole Pardubice, ktoré zdolali Kometu Brno 5:3.

Tri góly vsietili Slováci, na strane domácich sa presadili obrancovia Martin Bučko a Peter Čerešňák, v drese hostí využil presilovku útočník Lukáš Cingel.

V zápase Rytíři Kladno - Mountfield Hradec Králové sa v drese hostí presadil len 15-ročný Adam Novotný, ktorý naštartoval obrat Hradca Králové z 0:2 na 4:3 po predĺžení.

"Debutant Adam Novotný (15 rokov a 327 dní) je s najväčšou pravdepodobnosťou najmladší strelec v histórii ligy od roku 1937. Nikto pred ním nedokázal dať gól pred 16. narodeninami. Ani Petr Sýkora, ani Jaroslav Drobný (1938), ani Robert Reichel (1987)," napísal na Twitteri známy český komentátor Petr Záruba.

Novotný prekonal 22-ročný rekord Rostislava Olesza, ktorý v najvyššej súťaži skóroval vo veku 16 rokov a 11 dní.

Na zásah Novotného v zápase proti Kladnu nadviazal slovenský útočník Oliver Okuliar, ktorý prihrával aj na víťazný gól v predĺžení.

Česká Tipsport extraliga - 8. kolo:

HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Góly: 5. Daňo (Hudáček), 43. Hudáček (Daňo), 49. Kurovský (Čacho), 60. M. Růžička - 30. Aaltonen (Skalický, Lantoši)

HC Energie Karlove Vary - HC Verva Litvínov 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)

Góly: 14. Mikyska - 3. Jurčík, 9. Jaks, 24. Koblasa, 28. Baránek

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Góly: 16. Řezníček, 18. Kunc, 22. Chmielewski - 14. Hrabík, 40. Mertl (Holešinský)

/B. Konrád odchytal celý zápas a mal 26 zákrokov - S. Hlavaj odchytal celý zápas a mal 16 zákrokov/

Rytíři Kladno - Mountfield Hradec Králové 3:4 pp (0:0, 2:2, 1:1 - 0:1)

Góly: 3. M. Procházka, 24. Tralmaks, 44. Tralmaks - 27. Novotný, 31. Okuliar, 47. Zachar, 64. Lalancette (Okuliar)

HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno 5:3 (2:0, 1:3, 2:0)

Góly: 8. Hyka, 15. Bučko (Paulovič), 28. Cienciala (Čerešňák), 49. Čerešňák, 60. Sedlák - 29. Gazda (Ďaloga), 31. Moses (Pospíšil, Ďaloga), 33. Cingel