Majstrovský káder opustilo viacero hráčov. Do rodiny si adaptovali ďalších

Kapitán Zvolena Radoslav Puliš (vpravo) si pochvaľuje zvolenský kolektív.
Kapitán Zvolena Radoslav Puliš (vpravo) si pochvaľuje zvolenský kolektív. (Autor: TASR)
TASR|2. aug 2021 o 18:28

Zvolen začal prípravu len so slovenskými hráčmi.

ZVOLEN. Obhajca majstrovského titulu v slovenskej Tipos extralige HKM Zvolen začal v pondelok letnú prípravu na ľade.

Vyskúšali si ho nateraz iba slovenskí hráči, postupne sa do prípravy zapoja aj legionári.

Hľadajú ešte útočníka

Vo Zvolene sú už brankár Robin Rahm a útočník Nick Saracino. Ďalší traja Aaron Thow, Jérémy Roy a Cole Ully sa pripoja k tímu v najbližších dňoch.

"Tím opustilo dosť veľa hráčov, ale prišli noví a v tejto fáze príprave sme už takmer kompletní. Hľadáme ešte jedného útočníka. Dôležité je, že v našom kádri zostali slovenskí hokejisti, ktorí tu boli počas uplynulej sezóny a urobili kus dobrej roboty a majú i vzťah k tomuto klubu," uviedol pre TASR po prvom tréningu na ľade pred novou sezónou tréner Zvolena Peter Oremus.

Na zvolenskom ľade sa v pondelok objavili aj slovenské posily v drese HKM Jozef Sládok, Samuel Hain, Tomáš Török a Karol Csányi. Posledne menovaný ešte nemá podpísanú zmluvu.

"Prišiel som do Zvolena minulý týždeň v pondelok. Dosť veľa hráčov i členov realizačného tímu poznám, o to je to pre mňa ľahšie. Verím, že podpíšem zmluvu s klubom a presvedčím trénerov. Už počas vlaňajšej sezóny sa mi páčila hra zvolenského mužstva, je tu dobré zázemie,“ prezradil Csányi, ktorý v uplynulej sezóne pôsobil v maďarskom Miškovci.

Sládok chce patriť k lídrom

Na pôsobenie v rodnom Zvolene sa teší aj posila z Trenčína do obranných radov úradujúceho majstra Jozef Sládok.

Obranca Jozef Sládok sa na zvolenské prostredie teší.
Obranca Jozef Sládok sa na zvolenské prostredie teší. (Autor: TASR)

„V uplynulej sezóne som za Trenčín neodohral veľa zápasov, keďže som sa zranil. Ale už som zdravotne v poriadku a chcem plnohodnotne pomôcť tomuto tímu, či už na ľade alebo mimo neho. Chcem hrať zodpovedne a byť jedným z lídrov. Väčšinu chlapcov poznám, som tu ako doma.“

Vo Zvolene vo funkcii videoanalytika pôsobí bývalý hráč i tréner Zvolena Jaroslav Török. Pripojí sa k nemu aj syn Tomáš v pozícii útočníka Oremusovej družiny.

Kapitán Zvolena Radovan Puliš nešetril slovami chvály na tvoriaci sa káder.

"Sme tu jedna rodina, tento rok sme si do nej adaptovali ďalších členov, takže verím, že to zase rozhodne v dôležitých okamihoch. Nechceme meniť náš štýl hry, iba ho vyšperkovať v detailoch, aby to bolo ešte lepšie,“ povedal Puliš.

Zvolenčania odohrajú najbližší prípravný zápas v utorok 17. augusta na svojom zimnom štadióne proti českému mužstvu HC RT Torax Poruba.

Potom ich už čaká domáci turnaj Memoriál Pavla Zábojníka, v rámci ktorého si zmerajú sily od 19. do 21. augusta s GKS Tychy (Poľ.), UTE Budapešť (Maď.) a Donbas Doneck (Ukraj.).

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Majstrovský káder opustilo viacero hráčov. Do rodiny si adaptovali ďalších