Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Program prvého extraligového kola je známy, ďalších zatiaľ nie

Nový ročník hokejovej Tipos extraligy odštartuje 24. septembra. (Autor: TASR)
TASR|2. aug 2021 o 17:07

Maximálny počet legionárov zostáva nezmenený.

BRATISLAVA. Úradujúci slovenský hokejový majster HKM Zvolen sa v úvodnom kole základnej časti Tipos extraligy 2021/2022 stretne s nováčikom HK Spišská Nová Ves. Prvé kolo je na programe 24. septembra 2021.

Kompletný rozpis zápasov na celú sezónu by mal byť známy v najbližšej dobe.

Tipos extraliga bude mať v sezóne 2021/22 dvanásť účastníkov. Všetky kluby budú slovenské, keďže maďarský zástupca DVTK Jegesmedvék Miškovec sa rozhodol v našej najvyššej súťaži nepokračovať.

"Uvedomujeme si, že tento rok musia fanúšikovia čakať na rozpis sezóny o čosi dlhšie. Je to však z objektívnych dôvodov. Na jednej strane sme dlho čakali na stanovisko APHK, či maďarský klub bude pokračovať v súťaží, na druhej strane sme termínovník museli prispôsobovať viacerým faktorom," povedal pre web hockeyslovakia.sk člen Ligovej rady Tipos extraligy Rastislav Konečný.

Faktory, ktoré ovplyvnili zostavenie a konečnú podobu termínovníka sú, že Poprad čaká v novembri a v prípade postupu aj v januári Kontinentálny pohár.

Slovan Bratislava a Košice majú vo svojich halách v januári majstrovstvá Európy v hádzanej a Banská Bystrica musí kvôli rekonštrukcii zimného štadióna odohrať úvodných 22 kôl na klziskách súpera.

V novej sezóne sa nemenia ani podmienky štartu legionárov či juniorov.

"Rovnako ako doteraz môže nastúpiť za jedno družstvo v stretnutí maximálne sedem zahraničných hráčov vrátane brankára. Na zápasovej súpiske budú musieť mať dve garantované miesta hráči do 20 rokov," dodal Konečný.

Program 1. kola (24. september):

Zvolen – Spišská Nová Ves

Nitra – Košice

Slovan Bratislava – Trenčín

Michalovce – Nové Zámky

Liptovský Mikuláš – Poprad

Prešov – Banská Bystrica

Súvisiace články