Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Havrilla ostáva predsedom Východoslovenského futbalového zväzu

Richard Havrilla. Má 43 rokov. Východoslovenským derby Košice - Prešov 1:1 v poslednom kole minulého ročníka ukončil po 25 rokoch rozhodovania aktívnu činnosť. V súčasnosti je bývalý medzinárodný rozhodca členom komisie rozhodcov SFZ, delegátom SFZ. Majit (Autor: sasa)
SITA|Publikované 10. dec 2017 o 15:53

Východniari podporia Kováčika na post prezidenta.

KOŠICE. Richard Havrilla zostáva predsedom Východoslovenského futbalového zväzu (VsFZ), na sobotňajšej volebnej konferencii VsFZ v spoločenskom pavilóne v Košiciach ho delegáti zvolili verejným hlasovaním na ďalšie štvorročné obdobie (2018 - 2021).

Staronový šéf VsFZ získal do svojho tretieho volebného obdobia podporu od všetkých 123 prítomných delegátov (za Prešovský kraj 72, za Košický kraj 51), pozvaných bolo 147 delegátov (Prešovský kraj 75, Košický kraj 72) s právom hlasovať.

Na konferencii sa zúčastnili aj prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik, generálny sekretár SFZ Jozef Kliment, člen VV SFZ pre legislatívno-organizačné otázky Peter Sepeši, tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák či prezident Únie ligových klubov (ÚLK) Ivan Kozák.

"V roku 2010 bol pomer hlasov pri mojom prvom zvolení 96:53. Povedal som, že chcem byť predsedom všetkých - tých, čo ma volili i tých, čo za mňa nehlasovali. V roku 2014 som vyhral pomerom hlasov 117:16. Zopakoval som, že chcem byť predsedom všetkých a chcem presvedčiť aj tých šestnástich. Teraz som vyhral pomerom hlasov 123:0. Som rád, že som to dokázal. Ďakujem," boli prvé slová staronového predsedu Východoslovenského futbalového zväzu Richarda Havrillu, informuje o tom správa na webe vsfz.futbalnet.sk.

Východniari podporia Kováčika

Nasledovali voľby do orgánov VsFZ na ďalšie obdobie (hlasovalo sa verejne /kde nebolo viac kandidátov/ i tajne, pozn.), po ich realizácii sa stali podpredsedami výkonného výboru VsFZ Jozef Križalkovič (za Prešovský kraj) a Ján Špivák (za Košický kraj), druhý menovaný získal viac hlasov (38 - 12) ako doterajší podpredseda VV VsFZ za Košický kraj Gabriel Weiss.

Delegáti sobotňajšej konferencie VsFZ v Košiciach potom schválili kandidátov na volené funkcie na blížiacu sa konferenciu Slovenského futbalového zväzu, ktorá sa uskutoční 2. februára 2018.

"Východniari" podporia Jána Kováčika na post prezidenta SFZ, ďalej Mariána Ružbarského ako zástupcu rozhodcov za člena výkonného výboru SFZ a Petra Sepešiho za člena VV SFZ pre legislatívno-organizačné otázky.

Fakty

Volebná konferencia Východoslovenského futbalového zväzu (VsFZ) v Košiciach - sobota 9. decembra 2017:

Voľby do orgánov VsFZ na obdobie rokov 2018 - 2021:

Predseda: Richard HavrillaPredseda revíznej komisie: Ján Barilla

Predseda disciplinárnej komisie: Miroslav Urban

Predseda odvolacej komisie: Ondrej Brendza

Podpredseda VV za Prešovský kraj: Jozef Križalkovič

Členovia VV VsFZ za Prešovský kraj: Vladimír Drobňák, Peter Goga, Štefan Vaľko

Podpredseda VV za Košický kraj: Ján Špivák

Členovia VV VsFZ za Košický kraj: Jozef Gazdag, Vendelín Novysedlák, Jaroslav Švarc

Voľba členov Konferencie SFZ za Prešovský kraj: Vladimír Drobňák, Adrián Labun

Voľba členov Konferencie SFZ za Košický kraj: Zdenko Hudák, Daniel Mikloš

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.