Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš

Kamara o incidente s Kúdelom: Cítil som sa ponížený a mal slzy v očiach

Hráči Rangers a Ondřej Kudela. (Zdroj: Reuters, Autor: Reuters)
TASR|8. apr 2021 o 13:08

Český hráč dostal od UEFA stopku na jeden zápas.

GLASGOW. Fínsky futbalista Glen Kamara tri týždne po odvete osemfinále Európskej ligy prehovoril o incidente s obrancom Slavie Praha Ondřejom Kúdelom.

Stredopoliar Glasgowa Rangers obvinil súpera z rasizmu, po zápase ich spor vyústil do fyzickej konfrontácie, keď českého hráča údajne napadol.

Kúdela priznal, že na adresu fínskeho reprezentanta použil vulgarizmus, ale odmietol rasistický podtext.

"Myslím si, že Kúdela kričal smerom k rozhodcovi, či by mohol dať niekomu kartu, alebo také niečo. Ja som mu povedal, aby bol ticho. On sa pousmial a odvetil: 'sekundičku kamarát'.

Potom za mnou prišiel a povedal: 'Si zasr... opica. Ty to vieš, že si.' Odvtedy mi prelietlo hlavou mnoho emócií," opísal situáciu Kamara pre korešpondenta ITW News Petra Smitha.

Mal to počuť jeho spoluhráč 

Incident vyšetruje aj Európska futbalová únia (UEFA), ktorá pozastavila činnosť Kúdelovi na jedno stretnutie.

Inšpektor Etickej komisie však vo svojej správe uviedol, že nenašiel dôkaz o rasistickom správaní obrancu Slavie Praha. Naopak, navrhol trest pre Kamaru za napadnutie súpera v útrobách štadióna, uviedol portál sport.cz.

Napriek tomu Kamara, ktorý je rodák z Tampere s koreňmi v Sierra Leone, trvá na svojom a tvrdí, že Kúdelu počul aj jeho spoluhráč Connor Goldson.

Kamara: Nedá sa opísať, ako som sa cítil

S odstupom času ľutuje, že bezprostredne po kontroverzii neodišiel na protest z ihriska ako v nedávnom zápase španielskej La Ligy hráči Valencie. 

"Bol som nahnevaný. Cítil som sa ponížený pred svojou rodinou, priateľmi, fanúšikmi, pred všetkými, ktorí sledovali zápas. Pripadal som si ako malý chlapec. V jednom okamihu som bol taký rozzúrený, až som mal slzy v očiach.

Takéto pocity som nemal už dlho. Že mi také niečo povie takzvaný profesionál, to je šialené. Proste to nečakáte, slovami sa nedá opísať, ako som sa cítil. Dúfam, že to už nikdy nezažijem," skonštatoval Kamara. 

Slavia po domácej remíze 1:1 zvíťazila v odvete v Glasgowe 2:0. Zápas mal však trpkú príchuť, Rangers sa prezentovali takmer brutálnou hrou, na ktorú najviac doplatil brankár Ondřej Kolář.

Súvisiace články