Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Futbalisti Tatrana zatiaľ inkasujú v príprave nádielky

Odišiel. Jakovleva (uprostred) už v prešovskom drese priaznivci neuvidia. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 1. júl 2013 o 22:00

Futbalistom 1. FC Tatran Prešov je zatiaľ v príprave súdená päťka.

Ani nie tak doslovne ako známka pre hodnotenie žiakov v školách, ale v číselnom vyjadrení počtu inkasovaných gólov. Najprv podľahli 0:5 v úvodnom zápase s poľským Górnikom Zabrze a ten istý výsledok si zopakovali aj uplynulý víkend v druhom vystúpení proti maďarskému Debrecínu.

PREŠOV. Pre nového trénera zeleno–bielych Jozefa Kostelníka to bola premiéra na lavičke.

A hoci výsledky z tohto obdobia nie sú rozhodujúce, predsa len každá prehra zamrzí. Rovnako lodivoda, ktorý je víťazný typ.

Na druhej strane aspoň si mohol objasniť viacero poznatkov z hry mužstva a jednotlivcov.

„Porážka nezodpovedala priebehu hry. Do šesťdesiatej minúty to bol vyrovnaný zápas. Do prestávky sa hralo medzi šestnástkami bez nejakých výraznejších šancí a tesne pred odchodom do šatne sme inkasovali prvý raz po ľahšej strele spoza šestnástky. Na začiatku druhej časti sme si vypracovali tri solídne gólové možnosti, ale nepremenili sme ich. Potom súper po jednoduchej štandardke zvýšil náskok, vzápätí pridal tretí zásah a našu prehru spečatil dvoma ďalšími gólmi z penalty,“ priblížil dianie kormidelník Tatrana.

Na margo zostavy poznamenal, že nemienil špekulovať. Skôr mu išlo o otestovanie zverencov po futbalovej i mentálnej stránke.

Samozrejme, káder nie je stále kompletný, lebo Krajník i Petráš sú zranení a ďalší niektorí hráči, ktorým vypršali kontrakty, sa porúčali (Diviš, Plánička, Gergel, Jakovlev, Brezinský, Bernardo).

Povzbudiť ich sebavedomie

Poruke je nateraz 22 jednotlivcov, pričom kouč naznačil, že brankársky post je v štádiu riešenia. „Teraz dostali šancu Ferenc a Barát, uvidíme, čo bude ďalej.“

Zaujímalo nás, čo podstatné ukázal J. Kostelníkovi tento duel? „Na to je jednoduchá odpoveď: Pokiaľ mužstvo päťkrát inkasuje a nedá ani jeden gól, je jasné, na čo si treba posvietiť.“

Strelecká nemohúcnosť sa ťahá aj po skončení minulého corgoňligového ročníka a tejto kliatby sa Prešovčania nedokážu stále zbaviť.

„Súper bol kvalitný, no šance sme si dokázali pripraviť, len finálna fáza nie je istá a presná. Sme však len na začiatku prípravy s pár tréningami v nohách a preto verím, že sa vo všetkých činnostiach chlapci budú zlepšovať.“

Keď prišiel na jar k mužstvu Jozef Bubenko, poťažkal si, že kondícia hráčov nie je dostatočná. Berie to jeho nástupca ako inšpiráciu pre určovanie záťaže pre tím?

„Podľa mňa ide len o skrývanie sa za kondíciu, lebo hráč musí presne vedieť, kedy má čo robiť,“ naznačil lodivod.

Na otázku, čo neustále futbalistom prízvukuje, odpovedal: „Po vypadnutí sú psychicky ubití, treba ich povzbudiť a podieľať sa na zvýšení ich sebavedomia. Určite hráčsky potenciál je dostatočný. Konkurencia je podľa mňa dostatočná, len prichodí pracovať s každým jednotlivcom na odstránení slabín a zlepšení jeho individuálnej kvality.“

Hlavne od mladých sa očakáva enormná chuť dokázať svoje ambície a prípravné súboje sú na to veľmi vhodné. Najbližší odohrajú Prešovčania zajtra o 17. hod. s Vranovom doma.

Štatistika

Debrecín – Prešov 5:0 (1:0)

Zostava 1. FC Tatran: Ferenc (65. Barát) – Kolbas (68. Kačala), Luberda (68. Papp), P. Jacko, Krob – Lipták, Papaj (80. D. Jacko) – D. Leško, Katona (60. Dolný) – Poliaček (78. Hruška), Novák (75. Kamenčík).

red.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.