Tentokrát európsku trofej nezíska, Seville nepomohol ani gól Ramosa

Obranca Sergio Ramos strieľa gól v zápase proti Lens.
Obranca Sergio Ramos strieľa gól v zápase proti Lens. (Autor: TASR/AP)
TASR|12. dec 2023 o 21:00

Arsenal postúpil do osemfinále z prvého miesta.

BRATISLAVA. Futbalisti Arsenalu Londýn remizovali v utorkovom zápase B-skupiny Ligy majstrov na ihrisku PSV Eindhoven 1:1.

V paralelne hranom zápase sa tešil francúzsky Racing Lens, ktorý pred domácimi fanúšikmi zdolal Sevillu 2:1 a predstaví sa v Európskej lige.

Už pred záverečným kolom bolo isté, že do osemfinále postúpili Arsenal a PSV. Hostia viedli od 42. minúty vďaka zakončeniu Eddieho Nketiaha, no Eindhoven vyrovnal na začiatku druhého polčasu zásluhou Yorbe Vertessena.

Sevilla musela zvíťaziť, ak chcela postúpiť do druhej najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže, ktorú v uplynulej sezóne vyhrala rekordný siedmykrát.

Hostia mohli otvoriť skóre po polhodine, ale strelu Ivana Rakiča vytlačil mimo brankár Brice Samba. V druhom polčase Adria Pedrosa trafil žrď.

V 63. minúte Przemyslaw Frankowski premenil penaltu a Lens viedol 1:0. Španielsky tím vyrovnal, keď kapitán Sergio Ramos síce najprv pokutový kop nepremenil, ale ten sa opakoval pre postavenia Sambu a už nezaváhal.

Domáci v nadstavenom čase využili brejk a Angelo Fulgini rozhodol.

Liga majstrov - 6. kolo skupinovej fázy:

Skupina B:

RC Lens - FC Sevilla 2:1 (0:0)

Góly: 63. Frankowski (z 11 m), 90.+6 Fulgini - 79. Ramos (z 11 m)

PSV Eindhoven - Arsenal 1:1 (0:1)

Góly: 50. Vertessen - 42. Nketiah

Domov»Futbal»Liga majstrov»Tentokrát európsku trofej nezíska, Seville nepomohol ani gól Ramosa