Fotka zo zápasu FC Barcelona - Šachtar Doneck.
Fotka zo zápasu FC Barcelona - Šachtar Doneck. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|25. okt 2023 o 20:44

V drese holandského majstra odohral celý zápas Dávid Hancko.

BRATISLAVA. Futbalisti Feyenoordu Rotterdam v zostave so slovenským obrancom Dávidom Hanckom zvíťazili v stredajšom dueli E-skupiny Ligy majstrov nad Laziom Rím 3:1.

So šiestimi bodmi sa vyšvihli na čelo neúplnej tabuľky, dva góly zaznamenal Santiago Gimenez.

V H-skupine sú zatiaľ stopercentní hráči FC Barcelona, ktorí v 3. kole zdolali doma Šachtar Doneck 2:1.

Feyenoord začal aktívne a v 10. minúte hlavička Gimeneza skončila tesne vedľa pravej žrde.

Po ďalšej nebezpečnej akcii domácich gól mexického útočníka neplatil pre ofsajd, no V 31. minúte sa už Gimenez dočkal.

Prebral si prihrávku v šestnástke, otočil sa a strelou k vzdialenejšej žrdi prekonal Ivana Provedela.

V nadstavenom čase sa exportnou strelou prezentoval Ramiz Zerrouki a Feyenoord išiel do šatní s dvojgólovým náskokom.

Lazio mohlo po zmene strán znížiť, no Valentin Castellanos minul prázdnu bránku a v 74. minúte inkasoval taliansky tím tretí gól z kopačky Gimeneza.

Lazio už v závere iba skorigovalo prehru, keď faul na Castellanosa potrestal z penalty Pedro.

Barcelona sa proti Šachtaru ujala vedenia v 28. minúte. Po skvelej prihrávke Ilkaya Gündogana trafil Fermino Lopez žrď, no z následnej dorážky otvoril skóre Ferran Torres.

V 36. minúte agilný Lopez strelou spoza šestnástky zvýšil na 2:0.

V 62. minúte hostia znížili zásluhou Georgija Sudakova, no vyrovnať sa im už nepodarilo.

Ligy majstrov - 3. kolo skupinovej fázy

Skupina A:

Feyenoord Rotterdam - Lazio Rím 3:1 (2:0)

Góly: 31. a 74. Gimenez, 45+2. Zerrouki - 83. Pedro (z 11 m)

/D. Hancko (Feyenoord) nastúpil v základnej jedenástke/

Skupina H:

FC Barcelona - Šachtar Doneck 2:1 (2:0)

Góly: 28. Torres, 36. Lopez - 62. Sudakov

Domov»Futbal»Liga majstrov»Barcelona sa strachovala o výsledok až do konca, Feyenoord prevalcoval svojho súpera