Fotka zo zápasu Viktoria Plzeň - Servette Ženeva.
Fotka zo zápasu Viktoria Plzeň - Servette Ženeva. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|14. mar 2024 o 21:25 (aktualizované 14. mar 2024 o 23:49)

Český reprezentant Antonín Barák zariadil postup Fiorentiny.

BRATISLAVA. Futbalisti Aston Villy postúpili do štvrťfinále Európskej konferenčnej ligy (EKL).

Vo štvrtkovom odvetnom stretnutí osemfinále zdolali Ajax Amsterdam 4:0 a rovnakým pomerom uspeli aj v dvojzápase.

Premožiteľ Slovana Bratislava Sturm Graz sa so súťažou rozlúčil po celkovom skóre 1:4, keď na pôde Lille uhral v odvete remízu 1:1.

Aston Villa nezaváhala

Štvrtý tím Premier League sa proti najúspešnejšiemu holandskému klubu histórie dostal do vedenia v 25. minúte, hlavičkou sa o to postaral Ollie Watkins.

Po hodine hry zabezpečil pohodlnejší dvojgólový náskok tímu z Birminghamu Leon Bailey.

Zvyšné dva góly dali domáci už v početnej výhode, presadili sa Jhon Duran a Moussa Diaby.

Rakúske mužstvo doma prehralo s Lille 0:3 a na sever Francúzska neodchádzalo s veľkou nádejou.

Dokázalo však aspoň raz skórovať, keď tesne pred prestávkou rozvlnil sieť Mika Biereth a uzavrel skóre.

Olympiakos Pireus dokázal prejsť medzi osmičku najlepších, hoci v prvom meraní síl s Maccabi Tel Aviv prehral doma 1:4.

Na štadióne v srbskej Bačke Topole sa však zrodil rovnaký výsledok v opačnom pomere a v predĺžení grécky klub rozhodol dvoma gólmi. Skórovali Stevan Jovetič a Youseff El Arabi.

Hrdinom Jedlička

Viktoria Plzeň vyradila Servette Ženeva, keď v jedenástkovom rozstrele uspela 3:1. V riadnom hracom čase i po predĺžení sa duel skončil bez gólov.

Hrdinom tretieho tímu českej najvyššej súťaže sa stal brankár Martin Jedlička, ktorý zneškodnil prvú a tretiu jedenástku hráčov súpera.

Plzenčania v prvých troch sériách ani raz nezaváhali. V záverečnej štvrtej Japonec Keigo Cunemoto zamieril mimo bránu.

Plzeň sa prvýkrát vo svojej histórii dostala medzi najlepších osem tímov v európskych pohárových súťažiach.

Solún doma suverénny

PAOK Solún dokázal zmazať manko dvoch gólov z prvého duelu na ihrisku Dinama Záhreb a postúpil.

V odvete zvíťazil nad chorvátskym súperom 5:1 a v dvojzápase celkovo 5:3. Grécky tím urobil významný krok k postupu už v prvom polčase, ktorý vyhral 3:0.

Dinamo ešte krátko po zmene strán znížilo na 1:3 a vyrovnalo skóre dvojzápasu, no v 73. min strelil rozhodujúci gól po rohovom kope stopér Konstantinos Kulierakis.

V úplnom závere ešte prikrášlil výsledok Andrija Živkovič z pokutového kopu.

Víťazný gól Baráka

Hráči Fiorentiny remizovali doma s Haifou 1:1 a celkovo v dvojzápase uspeli 5:4. O úvodný gól duelu sa postaral hlavičkou v 59. minúte český stredopoliar Antonín Barák po centri Davideho Faraoniho a zariadil účastníkovi Serie A bezpečnejší dvojgólový náskok v dvojsúboji.

Izraelský účastník súťaže odpovedal až v 88. minúte zásluhou Anana Chalailiho, no manko už nedokázal zlikvidovať.

Fenerbahce Istanbul si z ihriska bruselského tímu Saint-Gilloise priniesol náskok troch gólov a v postupe ďalej mu nezabránila ani domáca prehra 0:1.

Európska konferenčná liga - osemfinále:

Maccabi Tel Aviv - Olympiakos Pireus 1:6 pp (1:4, 0:3)

Góly: 57. Zahavi - 45.+3. a 65. El Kaabi, 10. Podence, 36. Fortunis, 93. Jovetič, 103. El Arabi

/prvý zápas: 4:1, postúpil Olympiakos, hralo sa v srbskej Bačke Topole/

Aston Villa - Ajax Amsterdam 4:0 (1:0)

Góly: 25. Watkins, 60. Bailey, 75. Duran, 81. Diaby, ČK: 66. Mannsverk (Ajax) po 2. ŽK

/prvý zápas: 3:0, postúpilo Lille/

Fenerbahce Istanbul - Royale Union Saint-Gilloise 0:1 (0:0)

Gól: 68. Rasmussen

/prvý zápas: 3:0, postúpilo Fenerbahce/

PAOK Solún - Dinamo Záhreb 5:1 (3:0)

Góly: 27. Baba, 33. Sučič (vlastný), 42. Brandon, 73. Kulierakis, 88. A. Živkovič - 49. Hoxha

/brankár M. Tvrdoň (Plzeň) sedel na lavičke náhradníkov/

Domov»Futbal»Konferenčná liga»V dvojzápase nepadol ani gól. Plzeň si vybojovala postup po penaltovom rozstrele