Slovenský brankár nemal šancu. Plzeň dostala na ihrisku Bayernu debakel

Momentka zo zápasu Bayern Mníchov - Viktoria Plzeň. V zápase chytal Slovák Marián Tvrdoň. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|4. okt 2022 o 20:38 (aktualizované 4. okt 2022 o 20:53)

Druhý zápas sa začal neskôr.

MNÍCHOV. Futbalisti Viktorie Plzeň prehrali na ihrisku Bayernu Mníchov vysoko 0:5.

Domáci futbalisti mali 65 percent držania lopty, na strely vyhrali 21:10 a na bránu 13:3. Už po dvadsiatich minútach viedli rozdielom triedy, po hodine zápasu bol rozdiel päťgólový.

V prvom polčase sa postupne gólovo presadili Leroy Sane, Serge Gnabry a Sadio Mane, prvý z nich skóroval aj krátko po prestávke a konečný výsledok stanovil Eric Maxim Choupo-Moting.

Celý zápas v drese českého majstra odchytal slovenský brankár Marián Tvrdoň, reprezentačný krídelník Erik Jirka išiel do hry ako striedajúci hráč v 58. minúte.

"Debut asi podľa predstáv nedopadol, ale môžem na to doživotne spomínať. Bol to náročný zápas, ale zážitok. Bolo mi cťou sa stretnúť s najlepšími hráčmi," povedal pre Premier Sport 2 po zápase Marián Tvrdoň, ktorý si odniesol dres Manuela Neuera.

Záver duelu na malú chvíľu prerušil fanúšik, ktorý vbehol na hraciu plochu.

Bayern vyhral nad Plzňou v rovnakom pomere ako pred deviatimi rokmi – aj vtedy sa tímy stretli v 3. kole skupinovej fázy Ligy majstrov.

Mníchovčania navyše vytvorili rekord v počte zápasov v skupinovej fáze Ligy majstrov bez prehry. V tejto fáze súťaže nenašli premožiteľa od roku 2017, čo je 31 duelov v rade.

Plzeň zatiaľ v C-skupine po troch zápasoch nezískala ani bod, naopak, Bayern je na čele tabuľky a nestratil ani jeden.

V rovnakom čase sa mal začať aj zápas skupiny D medzi francúzskym Olympique Marseille a portugalským Sportingom Lisabon.

Výkop však museli odložiť o pätnásť minút. Dôvodom bol neskorý príchod hráčov hostí, ktorí uviazli v dopravnej zápche.

Domáci vyhrali 4:1. Hostia sa síce dostali do vedenia v úvodných sekundách, no od 23. minúty hrali v oslabení, čo domáci dokonale využili a vybojovali prvú výhru v rámci skupiny.

V dôsledku výtržností počas predchádzajúceho domáceho duelu Marseille proti Frankfurtu (0:1) nemohli byť na utorkovom stretnutí prítomní diváci.

Pred zápasmi Ligy majstrov držali prítomní minútu ticha za obete nešťastia na futbalovom štadióne v Indonézii. K rovnakému aktu pristúpia aj v stretnutiach Európskej ligy a Európskej konferenčnej ligy.

Liga majstrov - utorok - 3. kolo:

Skupina C:

Bayern Mníchov - Viktoria Plzeň 5:0 (3:0)

Góly: 7. a 51. Sané, 13. Gnabry, 21. Mané, 59. Choupo-Moting

/Marián Tvrdoň ochytal celý zápas, Erik Jirka (obaja Plzeň) hral od 59. minúty/

Skupina D:

Olympique Marseille - Sporting Lisabon 4:1 (3:1)

Góly: 13. Alexis Sánchez, 17. Harít, 28. Balerdi, 84. Mbemba – 1. Trincão

ČK: 23. Adán (Sporting)

Domov»Futbal»Liga majstrov»Slovenský brankár nemal šancu. Plzeň dostala na ihrisku Bayernu debakel