Radosť hráčov Manchestru United po nepremenej penalte FC Kodaň.
Radosť hráčov Manchestru United po nepremenej penalte FC Kodaň. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|24. okt 2023 o 22:58

Úradujúci taliansky majster so Stanislavom Lobotkom v zostave nezaváhal.

BRATISLAVA. Futbalisti SSC Neapol v zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom zvíťazili v utorňajšom dueli C-skupiny Ligy majstrov na pôde Unionu Berlín 1:0.

O ich triumfe rozhodol v 65. minúte Giacomo Raspadori.

FC Kodaň s obrancom Denisom Vavrom prehral na štadióne Manchestru United 0:1.

Real ostáva 100-percentný

Union proti Neapolu síce v 24. minúte dopravil loptu do siete, no gól Robina Gosensa neplatil pre ofsajd.

V druhom polčase hostia zvýšili aktivitu a po dravom prieniku Kviču Kvaraccheliu zblízka rozvlnil sieť Raspadori.

Neapol je so šiestimi bodmi v tabuľke druhý za stopercentným Realom Madrid, ktorý uspel v Brage 2:1 vďaka gólom Rodryga a Judea Bellinghama.

Skvelý Onana

Manchester United získal vďaka triumfu 1:0 nad FC Kodaň prvé body do tabuľky A-skupiny.

Dánsky šampión mohol na Old Trafford v 5. minúte otvoriť skóre, no Diogo Goncalves vo vyloženej šanci opečiatkoval žrď.

V druhom polčase domáci súpera zatlačili a v 72. minúte rozhodol po centri Christiana Eriksena hlavou Harry Maguire.

V nadstavenom čase mali hostia veľkú šancu vyrovnať, no Jordan Larsson nepremenil penaltu nariadenú za faul Scotta McTominaya.

Kane znova úradoval

Hráči Bayernu Mníchov zvíťazili v úvodnom dueli A-skupiny na pôde Galatasarayu Istanbul 3:1 a s deviatimi bodmi sú suverénne na čele tabuľky.

O ich triumfe rozhodol anglický kanonier Harry Kane. Bavori natiahli rekordnú sériu bez prehry v skupinovej fáze LM na 37 zápasov.

V Turecku viedli od 8. minúty, keď sa po prihrávke Leroya Saneho presadil strelou k vzdialenejšej žrdi Kingsley Coman.

Galatasaray bol v ďalšom priebehu prvého polčasu aktívnejší a po polhodine hry vyrovnal, keď Mauro Icardi premenil pokutový kop.

Kane však v 74. minúte strelou zblízka opäť zabezpečil Bayernu tesný náskok a triumf hostí spečatil Jamal Musiala.

Dôležitá výhra Interu

Arsenal Londýn uspel v B-skupine na ihrisku FC Sevilla 2:1 vďaka gólom Gabriela Martinelliho a Gabriela Jesusa.

"Kanonieri" sú so ziskom šiestich bodov vyšvihli na čelo tabuľky. Inter Miláno zvíťazil v D-skupine nad FC Salzburg 2:1.

V 19. minúte zakončil peknú kombinačnú akciu Alexis Sanchez. Hosťom sa podarilo vyrovnať zásluhou Oscara Gloukha, no Inter napokon potvrdil úlohu favorita.

V 63. minúte rozhodol z penalty Hakan Calhanoglu. Gól Lautara Martineza v 79. minúte neplatil pre ofsajd.

Gól: 63. Mendez

Domov»Futbal»Liga majstrov»Infarktový záver na Old Trafford. Zosmiešňovaný Maguire strelil gól, Onana chytil penaltu