Momentka zo zápasu PAOK - Aberdeen.
Momentka zo zápasu PAOK - Aberdeen. (Autor: TASR/AP)
TASR|9. nov 2023 o 23:51

Pozrite si výsledky 4. kola skupinovej fázy Konferenčnej ligy.

BRATISLAVA. Futbalisti Olimpije Ľubľana zvíťazili vo štvrtkovom zápase A-skupiny 4. kola skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy (EKL) doma nad KÍ Klaksvík 2:0.

Belgický tím Club Bruggy zdolal v D-skupine Lugano rovnako 2:0 a vybojoval si účasť v jarných vyraďovacích bojoch.

Klaksvík hral od 63. minúty bez vylúčeného Arniho Frederiksberga a domáci to dokázali využiť na strelenie dvoch gólov.

V závere sa presadili David Sualehe a Mustafa Nukič. Slovinský tím zostal napriek tomu na 4. priečke, Faerčania sú tretí v A-skupine. Prvé zostalo Lille, ktoré remizovalo v Bratislave 1:1, Slovan zostal druhý zo stratou bodu na francúzsky klub.

Bruggy rozhodli o svojom triumfe proti švajčiarskemu Lugana v druhom polčase. V 62. minúte Igor Thiago premenil penaltu a v nadstavení spečatil víťazstvo Hans Vanaken. Belgické mužstvo je v "bécku" s desiatimi bodmi prvé.

Druhý je s trojbodovou stratou Bodö/Glimt, ktorý uspel na pôde Besiktasu Istanbul 2:1.

Fenerbahce zaváhalo, Trnava už bez postupovej nádeje

Hráči Fenerbahce Istanbul prvýkrát zaváhali a nezískali ani bod. Turecký klub prehral na pôde Ludogorca Razgrad 0:2, ale udržal sa s deviatimi bodmi na čele tabuľky "trnavskej" H-skupiny.

Spartak získal na ihrisku FC Nordsjaelland prvý bod, keď remizoval 1:1. Slovenský tím však zostal na poslednom 4. mieste a stratil šancu na postup do vyraďovacej fázy.

Belgický Genk remizoval v šlágri F-skupiny na pôde Ferencvárosu Budapešť 1:1. V drese hostí odohral celý zápas slovenský stredopoliar Patrik Hrošovský.

Na čele tabuľky zostala Fiorentina, ktorá triumfovala nad Čukarički 1:0. Ferencváros je druhý so stratou dvoch bodov, Genk s rovnakým počtom tretí.

Plzeň s priamym postupom, PAOK s Frankfurtom uvidíme aj na jar

Viktoria Plzeň v zostave so slovenským reprezentantom Erikom Jirkom si zabezpečili priamy postup do osemfinále. Český tím zdolal Dinamo Záhreb 1:0 a v C-skupine je aj po 4. kole stopercentný a s istotu obsadí prvé miesto v tabuľke.

Pomohla mu k tomu aj remíza v druhom stretnutí skupiny medzi Astanou a Ballkani 0:0.

Záhreb bol v úvode aktívnejší, no domáci postupne zlepšili hru a vytvorili si niekoľko šancí v útoku. Po polhodine zahral rukou v šestnástke Josip Mišič a Tomáš Chorý premenenou penaltou otvoril skóre duelu.

Viktoria mohla v prvom polčase ešte zvýšiť náskok, ale nedarilo sa jej vo finálnej fáze. Chorvátske mužstvo v závere duelu dokázalo vyrovnať vďaka Sandrovi Kulenovičovi, ale situáciu ešte preveroval VAR a gól neplatil.

PAOK Solún a Eintracht Frankfurt si v G-skupine vybojovali účasť v jarných vyraďovacích bojoch. Gréci v "géčku" remizoval s FC Aberdeen 2:2.

Hostia viedli po góle Duka, no grécky tím dokázal v ďalšom priebehu streliť dva presné zásahy. Deľbu bodov zariadil v 70. minúte Jamie McGrath.

Účasť v jarnej časti si vybojoval aj Eintracht Frankfurt, ktorý zvíťazil na ihrisku HJK Helsinki 1:0, presadil sa Fares Chaibi. PAOK je s desiatimi bodmi prvý, Frankfurt zaostáva o bod. Aberdeen a Helsinki sú už bez šance na postup.