Čierny Balog hostil tím z Liptova.
Čierny Balog hostil tím z Liptova. (Autor: TJ Tatran Čierny Balog, facebook - ilustračné)
Ivan Mriška|29. aug 2023 o 20:45

Prezidentský pohár mal na programe dva zápasy.

BRATISLAVA. Ktorý dedinský tím je najlepší na Slovensku? Kto vyhrá päťtisíc eur a zahrá si na štadióne ligového klubu?

Amatérske kluby naprieč celým Slovenskom bojujú v Prezidentskom pohári, pohárovej súťaži číslo dva.

V utorok boli na programe dva zápasy, hralo sa v Čiernom Balogu a Sitníkoch.

Končia aj v druhom pohári

TJ Tatran Čierny Balog sa v tejto sezóne ako nováčik šiestej ligy predstavil v Slovnaft Cupe.

Favorizovanej Podbrezovej z Niké ligy podľahol vysoko 0:12, no napriek tomu môžu byť domáci funkcionári hrdí.

Pre vyše tisíc divákov pripravili nezabudnuteľný zážitok. Popri štadióne išiel legendárny vláčik a futbalisti Podbrezovej sa na trávnik dopravili práve v ňom.

Po povinnostiach v Slovnaft Cupe a šiestej lige sa Čierny Balog predstavil aj v Prezidentskom pohári. Na domácom štadióne hostil Liptovský Mikuláš - Palúdzka, ktorému podľahol 0:2.

Skóre zápasu otvoril v 10. minúte legionár Nicolas Hernando Diaz Almenares a druhý presný zásah pridal tri minúty pred koncom ďalší legionár Prince Kevin Kermue.

Hetrik Mariána Durkača

Druhý zápas Prezidentského pohára sa hral v Sitníkoch, kde šampión OOFZ Svidník hostil víťaza ObFZ Humenné.

Zápas vyšiel lepšie domácim, ktorí vyhrali vysoko 6:1 a postupujú do druhého kola.

Hetrik zaznamenal Marián Durkač, po jednom presnom zásahu pridali Alex Novotňak, Matúš Motyka a Denis Polaščik. Za hostí skóroval Slavomír Belančin.

Zajtra je na programe ďalších sedem zápasov Prezidentského pohára.

/zostavy a štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>/

Domov»Futbalnet»Čierny Balog končí aj v ďalšom pohári. Ďalej idú tiež Sitníky (Prezidentský pohár, výsledky)