Nordsjaellandu nestačilo ani 10 bodov, Genk s Hrošovským končí aj napriek výhre

Futbalisti FC Nordsjaelland.
Futbalisti FC Nordsjaelland. (Autor: TASR)
TASR|14. dec 2023 o 22:03 (aktualizované 14. dec 2023 o 23:35)

Play-off z trnavskej skupiny si vybojoval Ludogorec.

BRATISLAVA. Futbalisti OSC Lille sa stali víťazmi A-skupiny Európskej konferenčnej ligy a postúpili priamo do osemfinále.

Vo štvrtkovom zápase záverečného 6. kola zdolali na domácom trávniku faerský KÍ Klaksvík 3:0.

Druhú priečku obsadil so štvorbodovou stratou Slovan Bratislava, ktorý doma prehral s Olympijou Ľubľana 1:2, no ani prípadné víťazstvo by mu vzhľadom na výsledok z Francúzska nestačil na prvé miesto.

Slovan bude hrať play-off o postup do osemfinále.

Ludogorec sa teší, Nordsjaelland smúti

Hráči Ludogorca Razgrad zvíťazili v záverečnom vystúpení v H-skupine nad FC Nordsjaelland 1:0 a zabezpečili si postup do play-off o osemfinále.

V tabuľke skupiny obsadili druhú priečku za Fenerbahce Istanbul, s ktorým mali rovnakú bilanciu vo vzájomných zápasoch (3:1, 0:2 - pozn. red.).

Turecký tím posunulo na prvú priečku o dva góly lepšie celkové skóre. Trnavský Spartak skončil na poslednom štvrtom mieste so ziskom jedného bodu a na jar nebude v pohárovej Európe pokračovať.

Hrošovský končí

Do ďalšej fázy sa neprebojoval ani belgický Genk, ktorý zdolal Čukarički 2:0. V F-skupine obsadil tretie miesto za Fiorentinou a Ferencvárosom, ktorí vo vzájomnom zápase vo štvrtok remizovali 1:1.

Slovenský stredopoliar Patrik Hrošovský nastúpil za Genk v 37. minúte.

Postup z E-skupiny mali už pred záverečnými zápasmi istý hráči Aston Villy a aj Legie Varšava. Anglický tím sa udržal na prvej priečke aj napriek remíze v Mostare 1:1. Legia zvíťazila nad Alkmaarom 2:0.

O postupujúcich a aj ich poradí už bolo rozhodnuté aj v G-skupine. PAOK Solún potvrdil prvú priečku víťazstvom nad HJK Helsinki 4:2 a zamieril priamo do osemfinále.

Frankfurt prehral záverečné dva zápasy v skupine, vo štvrtok podľahol domácemu Aberdeenu 0:2 a z druhého postupového miesta ho čaká play-off o osemfinále.

Európska konferenčná liga - 6. kolo:


Skupina A:

ŠK Slovan Bratislava - NK Olimpija Ľubľana 1:2 (1:1)

Góly: 27. Blackman - 17. a 58. Lucas

Rozhodovali: Kardesler - Tugral, Özaral (všetci Turecko). ŽK: Wimmer - Elšnik

ČK: 54. Borjan (Slovan), 14.387

Slovan: Borjan - Bajrič, Kašia, Wimmer (57. Trnovský) - Blackman, Kankava, Kucka, Pauschek (67. Zmrhal) - Barseghjan, Čavrič, Strelec (67. Tolič)

Ľubľana: Pintol - J. Silva (74. Lasickas), Ratnik, Muhamedbegovič, Sualehe - Elšnik, Fadida (89. Mijailovič), Rui Pedro - Brest (74. Kasa), Lucas (83. Nukič), Motika

OSC Lille - KÍ Klaksvík 3:0 (1:0)

Góly: 29. Yazici (11 m), 86. Gomes, 90.+6 Zhegrova (11 m)

Rozhodoval: Nobre (Portugalsko). ŽK: Bentaleb - Vatnsdal, Forren, Joensen, Andreasen

ČK: 85. Danielsen, 90.+4 Andreasen (obaja Klaksvík) obaja po 2. ŽK

Lille: Mannone - Santos, Umtiti, Alexsandro, Ismaily (67. Gudmundsson) - Bouaddi, Bentaleb (46. Andre) - Haraldsson (84. Virginius), Cabella, Ounas (67. Gomes) - Yazici (67. Zhegrova)

Klaksvík: Johansson - Vatnsdal (59. Petersen), Faero (59. Pavlovič), Forren - Danielsen, Andreasen, Joensen, Da Silva - Fredriksberg, Gussias (80. Klettskard), Kronberg (72. Ahmed)

Skupina B:

Maccabi Tel Aviv - KAA Gent 3:1 (2:0)

Góly: 9. Kanichowsky, 24. a 61. Zahavi - 50. De Sart

Zorja Luhansk - Breidablik 4:0 (3:0)

Góly: 2. Guerrero, 11. Muminovič (vl.), 19. Micin, 76. Gorbach

Skupina C:

Viktoria Plzeň - FC Astana 3:0 (0:0)

Góly: 58. Vlkanova, 67. a 82. Mosquera

/Marián Tvrdoň a Erik Jirka (obaja Plzeň) boli na lavičke náhradníkov/

Dinamo Záhreb - FC Ballkani 3:0 (0:0)

Góly: 69. Perič, 72. a 77. Petkovič (druhý z 11 m)

Skupina D:

Club Bruggy - Bodö/Glimt 3:1 (1:0)

Góly: 26. Nusa, 58. Thiago, 89. Mechele - 57. Pellegrino (z 11 m)

FC Lugano - Besiktas Istanbul 0:2 (0:1)

Góly: 36. Tosun, 88. Amartey, ČK: 90. Steffen - 90. Oxlade-Chamberlain

Skupina E:

Legia Varšava - AZ Alkmaar 2:0 (1:0)

Góly: 34. Ribeiro, 81. Kramer

ČK: 53. Martins Indi (Alkmaar)

HŠK Zrinjski Mostar - Aston Villa 1:1 (0:0)

Góly: 87. Malekinušič - 61. Zaniolo

Skupina F:

KRC Genk - Čukarički 2:0 (1:0)

Góly: 21. Heynen, 57. Paintsil, ČK: 33. Galarza (Genk)

/Patrik Hrošovský (Genk) hral od 37. minúty/

Ferencváros Budapešť - ACF Fiorentina 1:1 (0:0)

Góly: 48. Zachariassen - 73. Ranieri

Skupina G:

PAOK Solún - HJK Helsinki 4:2 (1:1)

Góly: 37. Ozdojev, 47. Konstantelias, 53. Toivio (vl.), 85. Murg - 6. Radulovič, 90.+2 Hetemaj (z 11 m)

FC Aberdeen - Eintracht Frankfurt 2:0 (1:0)

Góly: 41. Duk, 74. Sokler

Skupina H:

Ludogorec Razgrad - FC Nordsjaelland 1:0 (0:0)

Gól: 79. Piotrowski

Rozhodoval: Hategan (Rumunsko). ŽK: Tekpetey, Sundgren, Tissera, Jordanov, Delev - Nygren, Frese

Razgrad: Padt - Witry (86. Terziev), Sundberg, Verdon, Son - Naressi (72. Tissera), Goncalves (45.+1 Jordanov), Piotrowski - Tekpetey (46. Seco), Duah, Delev

Nordsjaelland: A. Hansen - Hey (88. Marxen), K. Hansen, Nagalo, Frese - Nygren (76. Jensen-Abbew), Tverskov, Svensson (83. Schwandorf) - Rasmussen, Ingvartsen, Schjelderup (76. Osman)

Fenerbahce Istanbul - FC Spartak Trnava 4:0 (1:0)

Góly: 59. a 61. Džeko, 36. Kadioglu, 48. Takáč (vlastný)

Rozhodovali: Stavrev - Kostadinov, Petreski (všetci Severné Macedónsko). ŽK: Djiku, King, Oosterwolde - Bukata

Fenerbahce: Egribayat - Osayi-Samuel (63. Aziz), Djiku (78. Akcicek), Oosterwolde, Kadioglu - Szymanski, Yüksek, Fred - Kahveci (63. King), Džeko (74. Nayir), Tadič (74. Ünder)

Trnava: Takáč - Koštrna (46. Kompan Breznik), Djurič, Kóša, Šulek - Bukata (67. Procházka), Zeljkovič, Bernát - Ofori (80. Ujlaky), Ďuriš (74. Djuričin), Azango (67. Paur)

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Konferenčná liga»Nordsjaellandu nestačilo ani 10 bodov, Genk s Hrošovským končí aj napriek výhre