Arni Frederiksberg (vľavo) z KI Klaksvik v súboji s Amerom Gojakom z Ferencvárosu Budapešť. (Autor: TASR/AP)
TASR|19. júl 2023 o 20:35 (aktualizované 19. júl 2023 o 22:45)

Z postupu sa tešia aj Ľubľana či Karabach.

BRATISLAVA. Futbalisti Olimpije Ľubľana zdolali FC Valmiera v odvetnom zápase 1. predkola Ligy majstrov 2:1 a postúpili do ďalšej fázy. V 33. minúte poslal slovinský klub do vedenia portugalský útočník Rui Pedro Silva Sousa.

V 64. minúte zvýšil na dvojgólový rozdiel rakúsky obranca Ahmet Muhamedbegovič. Ľubľana vyhral rovnakým výsledkom aj prvý duel.

Karabach Agdam triumfoval nad Lincolnom Red Imps 4:0 a zaistil si postup. Ferencváros Budapešť v druhom zápase pred domácim publikom podľahol Kí Klaksvík 0:3 a po úvodnej remíze 0:0 tak prekvapujúco postúpil klub z Faerských ostrovov.

Tridsaťjedenročný útočník Arni Frederiksberg prispel k výhre hostí dvoma presnými zásahmi v 8. a 32. minúte. FC Astana zdolala Dinamo Tbilisi 2:1 a po remíze 1:1 v prvom stretnutí postúpila.

Ludogorec Razgrad odčinil prehru z úvodného stretnutia 0:2 a v domácej odvete zdolal KF Ballkani 4:0.

Liga majstrov - 1. predkolo, odvety:

FC Valmiera - Olimpija Ľubľana 1:2 (0:1)

/prvý zápas 1:2, Ľubľana postúpila do 2. predkola/

FK Karabach Agdam - Lincoln Red Imps 4:0 (2:0)

/prvý zápas 2:1, Qarabag postúpil do 2. predkola/

Ferencváros Budapešť - KÍ Klaksvík 0:3 (0:3)

/prvý zápas 0:0, Klaksvík postúpil do 2. predkola/

Dinamo Tbilisi - FC Astana 1:2 (1:0)

/prvý zápas 1:1, Astana postúpila do 2. predkola/

Ludogorec Razgrad - KF Ballkani 4:0 (2:0)

/prvý zápas 0:2, Ludogorec postúpil do 2. predkola/

Domov»Futbal»Liga majstrov»Ferencváros senzačne končí v Lige majstrov. Favorit dostal lekciu od klubu z Faerských ostrovov