Nástup hráčov na zápas Lehota pod Vtáčnikom - Spartak Trnava.
Nástup hráčov na zápas Lehota pod Vtáčnikom - Spartak Trnava. (Autor: Futbalnet)
Michal Šášky|11. okt 2023 o 17:20

Spartak Trnava postúpil cez Lehotu pod Vtáčnikom.

PRIEVIDZA. Na zápas Lehoty pod Vtáčnikom takmer určite nikdy neprišlo toľko fanúšikov. Zápas proti Spartaku Trnava sledovalo 4216 divákov.

Pre enormný záujem v celom regióne sa hralo na štadióne v Prievidzi. Aj ten bol zaplnený do posledného miesta. Bolo vypredané.

Návšteva na stretnutí Slovnaft Cupu tak bola vyššia, než bol počet obyvateľov domáceho tímu. V Lehote pod Vtáčnikom žije necelých štyritisíc obyvateľov.

Domáci sa navyše senzačne dostali do vedenia už v siedmej minúte zásluhou mladého Škrteľa. O tri minúty však vyrovnal Ďuriš a otočku spečatil v druhom polčase Štefánik.

Zápas sme priebežne monitorovali, textový online prenos si môžete spätne pozrieť.

V druhom stredajšom stretnutí zdolali prvoligoví nováčikovia z Košíc domáci Spišský Štiavnik 6:0. Presadilo sa päť rôznych strelcov, jeden z gólov bol vlastný.

Slovnaft Cup - 3. kolo:

Baník Lehota pod Vtáčnikom - Spartak Trnava 1:2 (1:1)

Góly: 7. Škrteľ - 10. Ďuriš67. Štefánik

/Zostavy a štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>/

TJ Spišský Štiavnik - FC Košice 0:6 (0:2)

Góly: 22. a 83. Vasiľ, 28. Pačinda (pen.), 73. Faško, 87. Pemčák (vl.), 90. Šindelář

Pohárová súťaž bude mať v tomto ročníku rekordný počet účastníkov. Do boja o trofej sa zapojí dovedna 280 tímov, čo je o 25 viac než v uplynulej sezóne.

Do ročníka 2023/2024 Slovnaft Cup sa prihlásilo 31 klubov z Bratislavského futbalového zväzu, 72 zo Západoslovenského futbalového zväzu, 73 zo Stredoslovenského futbalového zväzu, 47 z Východoslovenského futbalového zväzu, 12 fortunaligistov, 14 druholigistov a 31 treťoligistov.