Futbalisti MŠK Púchov - ilustračná fotografia.
Futbalisti MŠK Púchov - ilustračná fotografia. (Autor: Facebook MŠK Púchov futbal)
Sportnet|14. aug 2022 o 13:13 (aktualizované 14. aug 2022 o 18:35)

Trebišovu pomohol gól kmeňového hráča Trnavy.

BRATISLAVA. Futbalisti Slovana Bratislava U21 prehrali v 5. kole II. ligy doma s Púchovom 1:4.

Už v 4. minúte otváral skóre Púchovčan Mráz, v 13. zvýšil vedenie Moško a ešte do prestávky skóroval Kopičár, ktorý v 42. minúte premenil pokutový kop.

Päť minút po zmene strán dokázal znížiť stav slovanista Božík, no na obrat to nestačilo. V 88. minúte poľahky zvýšil na rozdiel triedy Puchel a domáci podčiarkli nemohúcnosť v nadstavenom čase, keď nepremenili pokutový kop.

Naopak, juniorka Slovana po úspešnom vstupe do sezóny prehrala druhý zápas za sebou a prepadla sa z prvého až na šieste miesto. Prvé tri zápasy pritom vyhrala, predtým prehrala rovnako o tri góly v Dubnici.

V ďalšom zápase nestačila FK Rača na Slavoj Trebišov 0:1. Hostia rozhodli o svojom triumfe v druhom polčase, keď sa presadil útočník Kenneth Ikugar. Nigérijčan je v Trebišove na hosťovaní zo Spartaka Trnava.

Vo večernom zápase zvíťazili hráči FC Košice na pôde posledného Dolného Kubína presvedčivo 4:0. Dvomi gólmi k vysokému víťazstvu prispel stredopoliar Erik Liener.

V tabuľke II. ligy sa posunuli Púchovčania na tretie miesto s 10 bodmi. Šamorínčania sú druhí len o skóre, Košičania zase štvrtí. Líder z Myjavy má o bod viac.

Dolnokubínčania zostávajú poslední bez bodu a so skóre 3:14, na béčko Žiliny však strácajú len tri body a na Petržalku štyri.