Strelecký koncert nádejného trénera. Sedem gólov? Naposledy v prípravke, vraví

Vladimír Voroňák (pri lopte) ešte v drese Humenného. (Autor: mirano)
Jakub Bobovič|19. máj 2022 o 12:11

Vladimír Voroňák je s tridsiatimi gólmi najlepším strelcom V. ligy Zemplínskej.

ŠK Nacina Ves
15.05.2022
16:30
ŠK Nacina Ves (Nacina Ves)
9 - 0
(5:0)
Ukončené
50 divákov
FK TJ Lokomotíva ŠM Michaľany

NACINA VES. Mal to byť zápas ako každý iný. Futbalisti Nacinej Vsi vyzvali v rámci 21. kola V. ligy Zemplínskej FK TJ Lokomotíva ŠM Michaľany.

Už predzápasový pohľad na zápis o stretnutí, v ktorom nemali hostia uvedeného ani jedného náhradníka a najstarší hráč na ich súpiske mal dvadsaťštyri rokov, však dával tušiť, že zápas bude mať jednoznačný priebeh.

Rolu favorita začali futbalisti Nacinej Vsi potvrdzovať ihneď od začiatku.

Kanonier si zaspomínal na prípravku

Ústrednou postavou zápasu sa stal 33 - ročný ofenzívny líder Nacinej Vsi Vladimír Voroňák.

V stretnutí priebežne siedmeho so štrnástym mužstvom tabuľky, strelil sedem gólov domácich. Presadiť sa dokázal nohou, hlavou a tiež zo štandardnej situácie.

"Myslím, že sedem gólov som strelil naposledy na turnaji prípraviek," vraví na úvod Vladimír Voroňák, ktorý vďaka streleckému koncertu v stretnutí proti Michaľanom, zaokrúhlil počet svojich tohtosezónnych gólov na tridsať.

"Samotné stretnutie sa nedá príliš hodnotiť, súper prišiel s mladými hráčmi, bez náhradníka. Počas celého stretnutia sme na ihrisku dominovali po všetkých stránkach," pokračuje.

Ak vezmeme do úvahy, že Nacina Ves strelila v tejto sezóne päťdesiatšesť gólov, Voroňák má na svojom konte viac ako päťdesiat percent strelených gólov svojho mužstva.

Ak by sa v nižších súťažiach viedla aj štatistika asistencií, jeho bilancia by bola ešte o niečo lepšia. Prínos hráča, ktorý si v minulosti zahral aj vo vyšších súťažiach, oceňujú aj jeho spoluhráči.

Za sedemgólový zápis ho zatiaľ v kabíne vyúčtovať nestihli.

"Proti Michaľanom mohlo byť tých gólov ešte o niečo viac. Šance sme na to mali. Čo sa týka pohostenia pre spoluhráčov, k tomu zatiaľ nedošlo, keďže som mal po stretnutí neodkladné povinnosti. Po skončení sezóny sa však k tomu určite vrátime."

Na vyššiu súťaž už nemyslí

Nielen hostia, ale aj domáci mali problém vyskladať na stretnutie plnohodnotnú zostavu s náhradníkmi. Na lavičke Nacinej Vsi boli na striedanie pripravení len dvaja hráči.

"Z nášho pohľadu sú to hlavne zdravotné a pracovné dôvody, ktoré nám často prehovoria do zostavy. A čo sa týka celkového stavu, je vidieť, že amatérsky futbal v regióne, láka o niečo menej, nielen hráčov, ale aj divákov."

Zvýšiť kvalitu nižších súťaží by mohla ich reorganizácia, ktorá sa uskutoční po skončení tejto sezóny.

"Či to prinesie zvýšenú kvalitu? Neviem. Ako sa hovorí, každá minca má dve strany. Nerád by som sa k tomu hlbšie vyjadroval," vraví ďalej Voroňák, ktorý už na vyššiu súťaž nemyslí.

"Bolo pre mňa veľmi náročné, skĺbiť pracovné povinnosti s futbalom na vyššej úrovni. Práve to bol ten dôvod, pre ktorý som zvolil nižšiu súťaž a rozhodol sa pre pôsobenie v Nacinej Vsi," vraví ďalej.

Trénuje humenský dorast

Fanúšikovia z Horného Zemplína si Vladimíra Voroňáka môžu pamätať najmä z dresu Humenného, ktorého je odchovancom.

V klube dnes pôsobí ako tréner dorastencov, ktorí účinkujú v druhej dorasteneckej lige, skupine východ.

"V budúcnosti by som si rád vyskúšal aj pozíciu trénera v mužskej kategórii. Momentálne som však na svojej pozícii spokojný," vraví Voroňák, ktorý si pochvaľuje spoluprácu s vedením klubu a v neposlednom rade aj so svojim asistentom Petrom Barnišinom.

Sledovať stíha aj výsledky prvého mužstva, ktoré v pozícii nováčika dosahuje v tejto sezóne druhej futbalovej ligy výborné výsledky.

"Som veľmi rád, že sa klubu v druhej najvyššej súťaži, kde nepochybne patrí, darí. Mužstvo malo výborný začiatok sezóny, ťažilo z dobrej defenzívy, zároveň sa našli streleckí lídri a v neposlednom rade netreba zabudnúť ani na prácu trénerského štábu.

Neskôr, keď prišli zranenia a karty, mužstvo trochu poľavilo, ale jeho výkony boli viac - menej stabilné. Myslím si, že na nováčika je Humenné príjemným prekvapením súťaže," dodáva na záver Voroňák.

Tabuľka V. ligy Zemplínskej VsFZ

Jakub Bobovič
Jakub Bobovič začínal s prácou športového redaktora v regionálnych MY Novinách, kde pôsobil dva a pol roka. Hoci píše v prevažnej miere o kolektívnych športoch, najmä futbale, sám sa pasívne venuje viac individuálnym športom ako bicyklovanie či plávanie. Futbal sleduje od tých najvyšších po tie najnižšie poschodia. Jeho doménou sú však nižšie futbalové súťaže na východe Slovenska.
Nachádzate sa tu: