V závere zápasu N. Zámky – Šaľa (1:2) odvracia loptu Šaľan Lukáš Remeň (17).
V závere zápasu N. Zámky – Šaľa (1:2) odvracia loptu Šaľan Lukáš Remeň (17). (Autor: Marián Dragúň)
Marián Dragúň|12. aug 2024 o 11:10

Góly víťaza dal Kolumbijčan, ktorého objavili v 5. lige.

NOVÉ ZÁMKY. Nové Zámky platia privysokú nováčikovskú daň. Sobotňajšia domáca prehra s favorizovanou Šaľou bola síce krutá, ale férová. Prehra v treťoligovej ouvertúre v Beluši a jej dozvuky však patrí do úplne iného súdka.

Po druhej lige poškuľujúca Šaľa skončila vlani v západniarskom treťoligovom pelotóne nakoniec „až“ piata aj preto, že v posledných dvoch kolách získala iba bod za bezgólovú deľbu práve v Beluši.

V predposlednom kole prehrala doma s obávanou Sereďou tesne 2:3, keď dostala rozhodujúci gól v poslednej minúte veľkého šlágra, no dovtedy svietil na tabuli stav 2:2 vďaka dvom gólom šalianskeho odchovanca Michala Hudáka.

V lete však vedenie FK Slovan Duslo Šaľa 13-rólového hrotového útočníka neudržalo a ten posilnil konkurenčné Nové Zámky. Bielo-modrý dres však zamenil za zeleno-biely novozámocký aj sedemgólový Viktor Radványi a - navyše - do rakúskeho Ybbsu odišiel ešte aj druhý z dvojice vlani najlepších strelcov Dusla Thomas Hučko.

V Šali vymenili trénera

Pred sobotňajším krajským derby zápasom druhého kola tretej ligy Západ FKM Nové Zámky – FK Slovan Duslo Šaľa viselo vo vzduchu niekoľko otáznikov.

Futbalovú verejnosť zaujímalo nielen to, ako zvládne treťoligový nováčik domácu premiéru vo vyššej súťaži, ale aj to, ako sa favorit od Váhu vyrovná s odchodmi 34-gólového tria ofenzívnych futbalistov.

Pred úvodným hvizdom porovnal Sportnet situáciu v oboch manažmentoch tradičných značiek.

Vedenie FKM Nové Zámky je po vstupe silného podnikateľského subjektu stabilné, ako už dávno nie. Rozšírený realizačný tím po splnení postupového cieľa tiež, akurát, pred návratom do tretej ligy nastal až nečakane veľký pohyb v hráčskom kádri.

V rubrike „prišli-odišli“ však nebola nuda ani v šalianskom Slovane, odkiaľ, navyše, posilnila spomínaná dvojica práve konkurenta zo susedného okresu.

V Šali sa len pred polrokom menil aj prezident klubu a mladý, ambiciózny šéf Tomáš Hučko pred letnou prípravou uviedol do funkcie generálneho manažéra Norberta Sališa, ktorý bol vlani úspešný u majstra bratislavskej piatej ligy v Modre.

Podstatné však je, že v šalianskom Dusle sa po vlaňajšej piatej priečke menil tréner, keď Maroša Šarmíra nahradil Andrej Štellár, ktorý sa vrátil do známeho prostredia po dvoch rokoch - ako majster štvrtej ligy s Interom Bratislava.

Duslo posilnilo po 1. kole

V úvodnom kole prehrali Novozámčania najtesnejšie 1:0 vo vlani štvrtej Beluši po obetavom výkone a inkasovanom góle z 88. minúty, keď hrali dve tretiny času oslabení po prísnom vylúčení kapitána Dominika Fótyika.

Tesne predtým musel byť pre zranenie vystriedaný druhý pilier obranných hradieb Michal Obročník, čo malo dohru za zeleným stolom.

Domov»Futbalnet»Disciplinárka SFZ omilostila stopéra a potrestala protihráča. Ten zápas im bol čert dlžný