Oblastný futbal nespestril len Škrtel. Pozornosť pútajú aj štyria Brazílčania

Štyria Brazílčania v siedmej lige ObFZ Prievidza.
Štyria Brazílčania v siedmej lige ObFZ Prievidza. (Autor: archív - GK)
Ivan Mriška|5. okt 2022 o 11:24

Dvaja hrajú za MTJ Pravenec a dvaja za TJ Dynamo Bystričany.

PRIEVIDZA. Keď Martin Škrtel nastúpil za FK Hajskala Ráztočno v ôsmej lige, bola to senzácia. Udalosť, aká v dedinskom futbale nemala obdobu.

Ikona slovenskej reprezentácie pobláznila širokú verejnosť. A robí to naďalej. Škrtel napriek zdravotným problémom hráva a baví fanúšikov aj v najmenších obciach.

Život v Brazílii je komplikovaný

Futbal v ObFZ Prievidza je témou číslo jedna. V poslednom období pútajú pozornosť aj štyria Brazílčania, ktorí nastupujú v siedmej lige.

Za MTJ Pravenec hrávajú Tafarel Oliveira Goncalves a Abner Gaia Costa, za TJ Dynamo Bystričany to sú Lucas Ronald Da Conceicao a Uile Carvalho Da Silva.

„Život v Brazílii je veľmi komplikovaný. Rozhodli sa preto skúsiť šťastie v Európe. Ich cieľom je ukázať sa a ísť hore. Radi by sa dostali aspoň do druhej ligy,“ Sportnet informoval Gabriel Antoine Fotso Kamdem, bývalý hráč Spartaka Trnava, ktorý prestupy sprostredkoval a pomáha Brazílčanom aklimatizovať sa.

Uile Carvalho Da Silva strelil cez víkend hetrik a dopomohol k výhre Bystričian nad Nitrianskym Pravnom 5:3.

„Volal som trénerovi Braňovi Obžerovi, ktorý mohol k sebe zobrať dvoch hráčov. Vraj majú potenciál a môžu sa časom presadiť vo vyšších súťažiach. Treba však s nimi pracovať. Držím im palce,“ dodal rodák z Kamerunu, ktorý pozná ťažkú situáciu hráčov z Brazílie.

Chcú zmeniť život

Pravenec zaznamenal cez víkend tiež víťazstvo. Abner Gaia Costa síce uvidel červenú kartu, ale v Brodzanoch triumfoval Pravenec 4:3.

„Brazílčania sem prišli na začiatku sezóny. Chýbala im kondícia, no postupne sa do toho dostávajú. Verím, že môžu byť časom úspešní. Dôležité je, že chcú zmeniť svoj život,“ povedal Kamdem, ktorý od šestnástich žije na Slovensku.

V siedmej lige hrajú Brazílčania za minimálnu finančnú odmenu a ubytovanie. Radi by sa časom zamestnali.

„Bojoval som, aby sa ukázali. A teraz majú priestor. Verím, že si spravia dobré meno a bude o nich záujem. Prajem im len to najlepšie. Ľudia si musia pomáhať,“ uzavrel bývalý ligový hráč Gabriel Antoine Fotso Kamdem, ktorý stále hráva v piatej lige za TJ Slovan Zemianske Kostoľany.

Tabuľka VII. ligy ObFZ Prievidza

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.
Nachádzate sa tu: