Mali skóre 21:0. Dlhá séria piatoligistu bez inkasovaného gólu sa skončila

Kým séria Gelnice (v svetlomodrom) sa skončila, v podaní Lokomotívy môže ešte narásť. (Autor: facebook FC Lokomotíva Košice)
Daniel Dedina|12. okt 2022 o 13:30

Trvala 876 minút.

GELNICA. Súperi na prekonanie ich defenzívy dlho márne hľadali recept. Futbalisti Gelnice nainkasovali v úvodných ôsmich kolách V. ligy Juh VsFZ ani raz.

Na konte mali skóre 21:0. ´Vynulovať´ dokázali aj Lokomotívu Košice, jeden z tímov, s ktorým zvádzajú boj o čelo tabuľky.

„Vytvoril sa dobrý kolektív. Chlapci makajú aj na tréningoch a výkonnostne idú hore. Doplnili sme mužstvo hráčmi z Krompách, kvalita v ňom je,“ hovoril prednedávnom pre Sportnet tréner MFK Gelnica Rastislav Ďorď.

Aktuálne musia začať odznova

„Radi by sme sériu potiahli čo najdlhšie, hoci vieme, že raz sa skončí,“ poznamenal vtedy Ďorď.

Výsledky Gelnice pútali každým kolom väčšiu pozornosť.

„Je to pekné, ľudia sa nad tým pozastavujú. My chceme v prvom rade vyhrávať a ponúknuť divákom pekný futbal, aby boli spokojní. To je pre nás priorita,“ vravel bývalý hráč Prešova i 1. FC Košice, ktorý sa aj v 52 rokoch objavuje na súpiske mužstva.

Dlhú sériu Gelnice bez inkasovaného gólu uťali počas uplynulého víkendu hráči Malého Horeša. Súpera zdolali 3:2, prvýkrát skórovali zásluhou Gabriela Molnára v 16. minúte.

Nepriestrelnosť brankára Štefana Burkuša sa aj s úspešným záverom minulej sezóny zastavila na hodnote 876 minút. K dosiahnutiu magickej tisícky potreboval ustáť ešte zhruba tri polčasy.

Brankár Gelnice Štefan Burkuš.
Brankár Gelnice Štefan Burkuš. (Autor: facebook FC Lokomotíva Košice)

Keďže klub z údolia Hnilca inkasoval v Malom Horeši rozhodujúci gól v 89. minúte, s budovaním novej série musí začať v tejto chvíli odznova.

Blížia sa k päťstovke

V podstatne pokročilejšej fáze sa momentálne nachádza líder tabuľky Lokomotíva. Tá naposledy inkasovala gól pri kanonáde do siete Topoľan (10:1), následne zvládla päť zápasov s čistým kontom.

Košický gólman Samuel Kiš nedostal gól už 471 minút.

Lokomotíva ustála s nulou v kolónke inkasovaných gólov aj trojicu duelov proti najväčším konkurentom. Okrem Gelnice jej gól nestrelili ani Rožňava a Budkovce.

Najbližšie sa o to pokúsia hráči predposledného tímu tabuľky, TJ Dvorníky-Včeláre.