Pre zranenie začal na lavičke. Martin Škrtel rozhodol zápas

Martin Škrtel.
Martin Škrtel. (Autor: TJ Slovan Temeš)
Ivan Mriška|2. okt 2022 o 21:23

Ráztočno zdolalo Valaskú Belú 3:2.

RÁZTOČNO. Pre zranenie zo zápasu legiend medzi Liverpool FC a Manchestrom United začal Martin Škrtel v zápase ôsmej ligy len na lavičke.

Ráztočno hralo v oklieštenej zostave a v 36. minúte prehrávalo doma s Valaskou Belou 1:2. Tréner Roman Škrteľ preto povolal do hry svoje najväčšie eso v podobe Martina Škrtela.

V 70. minúte sa Škrtel skúsene zbavil obrancu hostí i brankára, ktorý zatiahol ručnú brzdu, fauloval ho a Ráztočno kopalo pokutový kop. Ten bezpečne premenil Michal Stano - 2:2.

V závere visel rozhodujúci gól na vlásku. V 80. minúte opäť dravo prenikol do šestnástky bývalý slovenské reprezentant, ktorý potvrdil svoje kvality a rozhodol o tesnej výhre Ráztočna 3:2.

Pri rozhodujúcom góle mu pomohol obranca súpera, ktorý si nešťastne tečoval loptu do brány.

Podcast Vykroč s Martinom Škrteľom

Ráztočno je aktuálne na druhom mieste tabuľky, na lídra z Nedožier-Brezian stráca dva body. Má však o zápas k dobru.

O týždeň hrá Ráztočno šláger na pôde tretej Poruby, úvodný výkop je 9. októbra o 14:30 h.

Ráztočno - Valaská Belá 3:2 (1:2)

Ráztočno privítalo na domácej pôde Valaskú Belú v značne oklieštenej zostave, keď chýbali zranení hráči Habánik, Kečkeš, Krško a vykartovaný Poliak. Opora Martin Škrtel začal len na lavičke pre nedoliečené problémy zo zápasu legiend Liverpool - Manchester United.

Hneď v úvode hostia zaskočili domácu obranu a po individuálnej akcii Homolu išli do vedenia. Chvíľu trvalo, kým sa domáci otriasli a začali sa dostavať do sľubných príležitostí, čo využil v 22. minúte nestarnúci Bilčík.

Keď sa zdalo, že Ráztočno získalo kontrolu nad zápasom a čakal sa ďalší gól v sieti Belej, opak sa stal skutočnosťou. Po fatálnej chybe domácej obrany Kovačik ešte vytesnil stopercentnú šancu, ale pri dorážke zapískal rozhodca faul a nariadil pokutový kop.

V závere polčasu prišiel na ihrisko Martin Škrtel s jasným cieľom nakloniť misky váh na stranu domácich. Druhý polčas bol diametrálne odlišný. Domáci mali prevahu, hralo sa takmer celý čas na polovici Belej, z čoho pramenilo mnoho šancí.

V 70. minúte sa k lopte dostala domáca 37-čka, skúsene sa zbavila obrancu ako aj súperovho brankára, ktorý zatiahol ručnú brzdu a rozhodca musel nariadiť pokutový kop. Penaltu bezpečne premenil dobre hrajúci Stano. Od tohto momentu bolo jasné, že rozhodujúci gól visí na vlásku.

V 80. minúte predviedol dravý prienik Škrtel do súperovej šestnástky, kde si jeho strelu nešťastne tečovať do brány jeden z hostí. Domácim chlapcom patrí rešpekt a vďaka za to, že išli za víťazstvom do konca, no rovnako hlavne za prvý polčas treba pochváliť aj Valaskú Belú.

Autor: Ivan Škrteľ

Góly: 22. M. Bilčík, 70. M. Stano (z 11m), 80. M. Škrtel - 4. Tomáš Homoľa, 36. J. Jánošík (z 11m). R Šiplák, 100 divákov

ČK: 87. J. Jánošík (2. ŽK)

RÁZTOČNO: A. Kováčik - J. Kerata, Miloš Petrucha (88. M. Krško), A. Brzáč, M. Belák (46. R. Škrteľ), D. Zelenák, M. Stano, Tomáš Petrucha, M. Bilčík, M. Gilan (40. M. Škrtel), P. Gregor

VALASKÁ BELÁ: P. Mendel - Matúš Staňo, Peter Homoľa (86. M. Sýkora), J. Jánošík, T. Luchava (75. P. Korenačka), J. Lokaj (81. Martin Staňo), P. Kučera, M. Polák, M. Dolinaj, Tomáš Homoľa, Š. Matušov