Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz
Pandémia ovplyvnila aj nižšie futbalové súťaže. (Zdroj: , Autor: Tímea Bazsó)
Titanilla Bőd|10. máj 2021 o 16:06

Mládežnícke súťaže zatiaľ nezrušili.

BRATISLAVA. V uplynulých dňoch padlo definitívne rozhodnutie o súťažiach riadených Oblastným futbalovým zväzom Galanta.

Podobne ako v prípade oblastných zväzov Dunajská Streda a Levice, aj tu hlasovali kluby za anulovanie súťažného ročníka 2020/2021.

Rozhodnutie sa týka iba súťaží dospelých, mládežnícke súťaže by v prípade priaznivej pandemickej situácie chceli dohrať.

Dve tretiny za ukončenie

Za ukončenie ročníka hlasovali dve tretiny klubov. V prípade 6. ligy sa skončilo hlasovanie výsledkom 8:4, v prípade 7. ligy 6:3.

„Viacero mužstiev zdôraznilo, že aj keby padlo rozhodnutie o pokračovaní súťaží, oni by aj tak na zápasy nenastúpili.

Mnohí netrénujú pre covid. Buď chorobu prekonali alebo sa boja nákazy, a tak nechodia na tréningy,“ uviedol predseda ObFZ Galanta Ervín Kiss.

Anulovanie súťaží znamená, že nebudú postupujúci ani zostupujúci.

Mládež by mala pokračovať

U mládeže boli všetci za pokračovanie až na jednu výnimku.

„Nakoniec sme ho však presvedčili,“ dodal Kiss. Ak to pandemická situácia umožní, kategórie U15, U13 a U11 by mohli dokončiť jesennú časť ročníka.

„Mládež môže hrať aj cez týždeň, čo u mužov nebolo možné. Nestíhali by sme to ani temínovo, lebo do konca jesennej časti chýba ešte päť kôl,“ vysvetľoval.

Rozhodnutie ešte musí per rollam schváliť výkonný výbor, čo je formalita.

„Niektorí členovia výkonného výboru boli prítomní aj na stretnutí klubov. Chceli sme vypočuť názor klubov, takže určite toto rozhodnutie schválime,“ dodal Kiss.

Začiatok jesennej časti nového ročníka 2021/2022 je v ObFZ Galanta naplánovaný na 8. augusta. 

Titanilla Bőd deväť rokov viedla športové oddelenie a bola zástupkyňou šéfredaktora v denníku Új Szó. Reportérsky pokrývala z miesta diania štyri olympiády. Okrem futbalu je jej druhou srdcovkou krasokorčuľovanie, od roku 2004 nechýbala ani na jednom európskom šampionáte. V tíme Sportnetu pôsobí od augusta 2020.

Súvisiace články