Bayern aj Borussia víťazne, gólovo divoký záver v Mainzi

Hráči Bayernu sa tešia z víťazného gólu.
Hráči Bayernu sa tešia z víťazného gólu. (Autor: TASR/dpa via AP)
TASR|8. apr 2023 o 17:50 (aktualizované 8. apr 2023 o 20:51)

Na čele tabuľky tak nenastala žiadna zmena.

BERLÍN. Futbalisti Bayernu Mníchov potvrdili pozíciu favorita a v sobotňajšom zápase 27. kola Bundesligy zvíťazili na ihrisku FC Freiburg 1:0.

Jediný gól duelu strelil v 52. minúte obranca Matthijs de Ligt. Bayern oplatil Freiburgu pohárovú prehru spred štyroch dní.

Bavori majú na čele tabuľky naďalej dvojbodový náskok pred Borussiou Dortmund, ktorá v domácom prostredí nezaváhala a zdolala Union Berlín 2:1.

Duel medzi 1. FSV Mainz 05 a Werderom Brémy priniesol gólovú naháňačku v závere zápasu. Až do 85. minúty diváci nevideli žiadny gól, no napokon padli štyri. O deľbe bodov rozhodol v piatej nadstavenej minúte najlepší strelec súťaže Niclas Füllkrug.

Bundesliga - 27. kolo:

1. FSV Mainz 05 - Werder Brémy 2:2 (0:0)

Góly: 85. Ajourque, 90+3 Weiper - 87. Stage, 90+5. Füllkrug

Bayer Leverkusen - Eintracht Frankfurt 3:1 (2:0)

Góly: 10. Adli, 34. Diaby, 90.+5 Azmoun - 74. Sow

SC Freiburg - Bayern Mníchov 0:1 (0:0)

Gól: 52. De Ligt

Borussia Dortmund - 1. FC Union Berlín 2:1 (1:0)

Góly: 28. Malen, 79. Moukoko - 61. Behrens

FC Augsburg - 1. FC Kolín 1:3 (1:2)

Góly: 29. Vargas - 7. Skhiri, 16. Martel, 59. Maina

Hertha Berlín - RB Lipsko 0:1 (0:1)

Gól: 40. Haidara

Tabuľka Bundesligy

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Bayern aj Borussia víťazne, gólovo divoký záver v Mainzi