Sedem gólov a červená karta. Treťoligové derby bolo plné emócií

Malebné ihrisko v Kalinove.
Malebné ihrisko v Kalinove. (Autor: Titanilla Bőd)
Titanilla Bőd|17. okt 2022 o 16:00

Kalinovo stále čaká na prvé víťazstvo.

KALINOVO. Gólová prestrelka a vybičované emócie. Také bolo derby 11. kola III. ligy Východ medzi TJ Baník Kalinovo a MŠK Rimavská Sobota.

Hostia síce dvakrát prehrávali, no napokon vyhrali 4:3. Kalinovčania stále čakajú na prvé víťazstvo v súťaži

Góly v rýchlom slede

Okrem toho, že išlo o derby mužstiev z dvoch susedných okresov, bol to aj súboj fariem prvoligistov.

V základnej zostave domácich figurovali štyria hráči z Podbrezovej: Adam Danko, Derrick Bonsu, Nicolas Šikula a Martin Talakov.

V drese hostí nastúpili piati Ružomberčania: Alexander Selecký, Matúš Malý, Mário Mrva, Gabriel Halabrín a Adrián Macejko.

Pilier rimavskosobotskej obrany Peter Petrán nemohol nastúpiť pre zranenie členka.

Kalinovo vyhrávalo v prvom polčase 1:0 i 2:1, vlastným gólom Mrvu, respektíve presným zásahom Patrika Kováča. Hostia však dvakrát vyrovnali, najprv sa presadil Macejko, potom Sebastián Gembický.

Pred prestávkou došlo ku kľúčovému momentu zápasu. Po súboji o loptu udrel Patrik Kováč dlaňou Erika Ľuptáka. Bol okamžite vylúčený.

Diváci znášali verdikt rozhodcu ťažko, kričali na hlavného arbitra i na Ľuptáka, ktorý v minulosti pôsobil aj v Kalinove.

Nervózna atmosféra

V druhom polčase padli v rýchlom slede tri góly. Na presný zásah hosťujúceho kapitána Csabu Juhásza odpovedal Talakov, no už za dve minúty skóroval po ukážkovej akcii David Fadairo.

Hostia mali aj ďalšie vyložené šance, ktoré však nevyužili, a tak domáci stále živili nádej na vyrovnanie. Zápas sa dohral v nervóznej atmosfére, žltou kartou bol napomínaný aj tréner domácich Matej Čobik-Ferčík a jeho asistent Peter Štefánik.

Pri odchode z ihriska diváci ironicky tlieskali rozhodcovi, fanúšikovia oboch táborov sa vehementne dohadovali o kľúčových momentoch.

Chvíľu trvalo, kým sa napätá atmosféra uvoľnila a namiesto tvrdých faulov sa stali hlavnou témou klobáska a držková polievka.

Stále bez víťazstva

Kalinovo je jediným tímom v súťaži, ktoré ešte nevyhralo, so šiestimi bodmi je na 14. mieste tabuľky.

Zatiaľ v žiadnom ligovom zápase nedalo viac ako gól, proti Rimavskej Sobote však ani tri strelené góly mu nestačili na zisk bodu.

„Tento zápas sme si prehrali sami. Mohli sme zvýšiť na 3:1, mali sme vyložené príležitosti. Vtedy sme mali zápas zlomiť. Po červenej karte to už bolo o emóciách,“ povedal pre Sportnet tréner Kalinova Matej Čobík Ferčík.

Situáciu, ktorá predchádzala vylúčeniu, z lavičky dobre nevidel a tak sa k nej ani nechcel vyjadriť.

„Musím však povedať, že dlhodobým problémom sú rozhodcovia, ktorí sa prezentujú výkonmi, ktoré kazia úroveň zápasov a pre ich rozhodnutia sú tie zápasy potom veľmi vybičované,“ uviedol kouč Kalinova.

Kalinovo má zatiaľ na konte 6 bodov za šesť remíz. Týmto sú remízovým kráľom súťaže.

„Trápime sa v efektivite, teda v zakončení a v útočnej tretine. Naša hra má nejaké parametre, ale futbal sa hrá na góly,“ poukázal na hlavné problémy tréner Čobík Ferčík.

V kabíne však frustráciu necíti. „Menšia nervozita z toho pramení, ale nenazval by som to frustráciou. Ideme svojou cestou a naše zápasy sú pre divákov zaujímavé,“ zdôraznil kalinovský tréner.

Prišli po tri body

Rimavskosoboťania sú na piatom mieste tabuľky, na vedúci Bardejov strácajú päť bodov.

V posledných dvoch zápasoch dali zverenci Eugena Bariho dovedna deväť gólov.

„Na začiatku zápasu nás Kalinovčania prekvapili svojou taktikou, hrali v rozostavení 3-4-3. Nechali sme im priveľa voľného priestoru. Dali sme nádherné góly, ale mrzí ma, že sme vzadu nehrali tak, ako som si predstavoval,“ zhodnotil zápas Bari.

„Dostali sme zbytočné góly a pri každej lopte, ktorá smerovala do šestnástky, sme sa strachovali, čo z toho bude. Prišli sme však po tri body a tie vezieme domov,“ konštatoval tréner Rimavskej Soboty.