Vracia sa po rokoch. Nováčik druhej ligy má nového trénera

Futbalisti MFK Dolný Kubín.
Futbalisti MFK Dolný Kubín. (Autor: MFK Dolný Kubín)
Ivan Mriška|5. júl 2022 o 12:28

Doterajší kormidelník Pavol Bača bude asistentom.

DOLNÝ KUBÍN. Nováčik druhej ligy MFK Dynamo Dolný Kubín predstavil nového trénera. Je ním 54-ročný Ladislav Pecko, ktorý v klube hrával v mládežníckych časoch.

Z Dolného Kubína to dotiahol do Slovana Bratislava a reprezentácie Slovenska. Na Oravu sa vracia po desiatkach rokov.

„Prostredie bolo rozhodujúce, že som sa dohodol s ľuďmi, ktorí robia futbal v Dolnom Kubíne. Dúfam, že to bude na prospech vecí. Mesta, klubu aj mňa,“ pre facebook MFK Dynamo Dolný Kubín uviedol po úvodnom tréningu tréner Ladislav Pecko.

Úspechy Ladislava Pecka

Ako hráč: Majster Česko-Slovenska - 1992, Majster Slovenska - 1994, 1995, 1996, 1999, Slovenský pohár - 1989, 1994, 1997, 1999

Ako tréner: Majster Slovenska - 2009, Slovenský pohár - 2009

Rodák z Krásna na Kysucou získal ako tréner majstrovský titul so Slovanom Bratislava, pôsobil tiež v Prešove, Ružomberku, Petržalke a mládežníckych reprezentáciách Slovenska.

Cieľom Pecka v Dolnom Kubíne je prilákať ľudí na štadión a hrať dôstojnú úlohu.

Ladislav Pecko.
Ladislav Pecko. (Autor: TASR)

„Hráčov poznám z béčka a dorastu Ružomberka. Čítam som ich vyjadrenia a odhodlanie po postupe do druhej ligy. Verím, že im to vydrží aj vo vyššej súťaži,“ dodal.

Tabuľka II. ligy

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.
Nachádzate sa tu: