Openda strelil hetrik za necelých 5 minút, najrýchlejší za 56 rokov

Lois Openda.
Lois Openda. (Autor: Twitter Sofascore)
TASR|12. mar 2023 o 17:51 (aktualizované 12. mar 2023 o 22:58)

Posledné Angers doma opäť prehralo.

PARÍŽ. Futbalisti Olympique Marseille v stretnutí 27. kola najvyššej francúzskej súťaže iba remizovali s Racingom štrasburg 2:2.

Domáci v závere inkasovali dva góly a skomplikovali si situáciu v boji o titul, na vedúci Paríž. St. Germain strácajú desať bodov.

Reims uspelo na pôde AS Monaco 1:0. Monačania sú v tabuľke štvrtí a strácajú tri body na tretí Lens. Hráči Lensu triumfovali na pôde Clermontu 4:0.

Výhru hostí zabezpečil v prvom polčase hetrikom v priebehu 4 minút a 30 sekúnd belgický útočník Lois Openda, ktorý zaznamenal najrýchlejší hetrik v Ligue 1 od roku 1967.

Držiteľom doterajšieho rekordu bol Matt Moussilou, ktorý sa presadil trikrát v apríli 2005 pri víťazstve Lille nad Istres (8:0). Openda prekonal rekord Moussilouho o štyri sekundy.

"Bol to veľmi náročné obdobie a teraz sa mi naozaj uľavilo. Nikdy som nestratil sebadôveru ani moji spoluhráči mi neprestali veriť, čo sa dnes ukázalo," povedal Openda po stretnutí, po ktorom má na konte 12 ligových gólov v ročníku.

Racing Lens neprehral vo štvrtom ligovom dueli za sebou a po 27. kole tejto sezóny v Ligue 1 stráca len dva body na druhý Olympique Marseille.

Ligue 1 - 27. kolo:

Olympique Marseille - Racing Štrasburg 2:2 (0:0)

Tabuľka Ligue 1

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»Openda strelil hetrik za necelých 5 minút, najrýchlejší za 56 rokov