Michalovce takmer zaskočili aj Trenčín, doma však napokon nezískali ani bod

Juha Pirinen a Matúš Begala v súboji počas zápasu Michalovce - Trenčín.
Juha Pirinen a Matúš Begala v súboji počas zápasu Michalovce - Trenčín. (Autor: TASR - Roman Hanc)
TASR|7. aug 2021 o 20:25 (aktualizované 7. aug 2021 o 20:50)

Michalovčania predtým doma zdolali Dunajskú Stredu.

Fortuna liga - 3. kolo

Zemplín Michalovce - AS Trenčín 1:2 (0:0)

Góly: 50. Trusa - 53. Yem, 82. Pirinen

ŽK: Neofytidis (Michalovce)

810 divákov

/Zostavy a štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>/

MICHALOVCE. Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v sobotnom zápase 3. kola Fortuna ligy na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 2:1.

Víťazný gól hostí strelil v 82. minúte Juha Pirinen.

Prvý polčas takmer bez šancí

O prvú strelu zápasu sa už v 2. minúte postaral domáci obranca Artabe, ale z veľkej diaľky minul bránu a napokon to bol iba jeden z dvoch streleckých pokusov v prvom polčase.

Ten priniesol najmä bojovný futbal, avšak s veľkým množstvom nepresností na oboch stranách.

Tímy si nedokázali vypracovať gólové príležitosti ani zo štandardných situácií a tak v prvom dejstve dominovala defenzíva.

Druhý polčas priniesol zaujímavejšie dianie.

Trenčín musel otáčať

Po zákroku na Ošimu v 48. minúte sa domáci márne dožadovali pokutového kopu, no všetko si vynahradili o dve minúty neskôr. Trenčiansky brankár Fryšták podcenil center Žofčáka, podbehol loptu a Trusa ju pohodlne dopravil do brány - 1:0.

Náskok Michaloviec však mal iba trojminútové trvanie, keď sa k strele z ostrého uhla dostal Yem a prestrelil brankára Száraza.

Nasledujúce minúty patrili Trenčanom, ktorí herne ožili a snažili sa diktovať hru.

V 82. min domáci neustrážili rohový kop Gažiho, k hlavičkovému zakončeniu sa dostal Pirinen a prekonal Száraza - 1:2.

Trenčanom sa darilo držať hru ďaleko od vlastnej brány, často držali loptu na kopačkách a nepustili domácich k tlaku. Pre AS to bolo po šiestich zápasoch prvé víťazstvo v Michalovciach od marca 2016.

Hlasy po zápase

Miroslav Nemec, tréner MFK Zemplín Michalovce: "V prvom polčase sme boli lepší tím. Vyhrávali sme osobné súboje a dostali sme sa do jednej päťdesiatpercentnej šance. V druhom polčase sme spravili rotáciu v zostave, vyústilo to do streleného gólu. Potom sme po individuálnych chybách dostali dva góly a už sme so zápasom nedokázali nič spraviť."

Peter Hlinka, tréner AS Trenčín: "Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom dominovalo mužstvo Michaloviec, naši hráči robili veľa chýb a neriešili situácie inteligentným spôsobom. Nedokázali sme nájsť správne riešenia situácií a dostávali sme sa pod tlak. Až na jednu príležitosť však súper nemal gólové šance. Pred druhým polčasom sme boli hlasní v kabíne. Na moje milé prekvapenie sa mužstvo po inkasovanom góle nevzdalo, naopak, rýchlo vyrovnalo. Postupne sme kontrolovali hru, pridali sme aj druhý gól. Suma summarum je naše víťazstvo zaslúžené."