DAC získal zaujímavého hráča. Pôsobil aj v Benfice, na Slovensku chce titul

Alex Pinto s dresom DAC Dunajská Streda.
Alex Pinto s dresom DAC Dunajská Streda. (Autor: Twitter maisfutebol)
TASR|17. jan 2022 o 18:22

V portugalskej lige debutoval ako 18-ročný.

DUNAJSKÁ STREDA. Portugalec Alex Pinto sa stal prvou zimnou posilou futbalového fortunaligistu z Dunajskej Stredy.

S vedením FC DAC 1904 podpísal zmluvu na dva a pol roka.

Pôsobil aj v Benfice Lisabon

"Dvadsaťtriročný pravý obranca bol do konca jesene hráčom SC Farense. Pinto je odchovanec Vitórie Guimaraes, v drese ktorej si v závere sezóny 2016/2017 ako 18-ročný odkrútil debut v najvyššej portugalskej súťaži.

Následne podpísal zmluvu s Benficou Lisabon. V tomto veľkoklube hrával za B-tím. Dve sezóny strávil na hosťovaní v prvoligovom Gil Vicente a v lete 2020 prestúpil do Farense.

Celkovo si v Liga Portugal pripísal 29 štartov, v druhej najvyššej súťaži pridal ďalších 66 stretnutí," informoval oficiálny web klubu zo Žitného ostrova.

V DAC si bude Pinto obliekať dres s číslom 78.

Pinto chce s DAC vyhrať ligu

"Mal som možnosť vidieť infraštruktúru klubu, disponuje fantastickým štadiónom aj akadémiou, akú môže závidieť aj mnoho portugalských tímov. Hrávam na poste pravého obrancu, kde sa snažím využívať svoju rýchlosť.

Rád podporujem útok, ale myslím si, že dokážem aj dobre brániť. Viem, že DAC má ambíciu vyhrať ligu a budem sa snažiť pomôcť mužstvu v naplnení tohto cieľa," vyhlásil krátko po podpise zmluvy prvý portugalský futbalista v dejinách DAC-u.

"Alex pre nás znamenal dobrú príležitosť, nakoľko prichádza ako voľný hráč. Je to mladý futbalista so skúsenosťami z najvyššej portugalskej súťaže, ktorý rástol v kvalitných akadémiách.

Cítili sme, že sa potrebujeme posilniť v defenzíve, preto sme sa rozhodli angažovať ho. Veríme, že so svojou atletickou postavou pomôže mužstvu v napredovaní.

Mal ponuky z Grécka a talianskej Serie B a sme šťastní, že sa rozhodol pre náš projekt. Alexovi prajeme veľa úspechov v našich farbách," uviedol Jan Van Daele, športový riaditeľ DAC-u.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Slovensko»DAC získal zaujímavého hráča. Pôsobil aj v Benfice, na Slovensku chce titul