Nástup na zápas. Príhovor má prezident a hráč FK Slovan Kendice Martin Dupkala.
Nástup na zápas. Príhovor má prezident a hráč FK Slovan Kendice Martin Dupkala. (Autor: Dominik Sarik)
Ivan Mriška|4. sep 2024 o 10:35

Martin Dupkala zahodil aj pokutový kop.

KENDICE. Pohárová súťaž Slovnaft Cup prináša priam neskutočné príbehy.

Veľký futbalový sviatok sa konal v dvetisícovej obci Kendice, kde pricestoval slávny FC Tatran Prešov.

Nastala podivuhodná situácia

Favorizovaný druholigista viedol v 76. minúte 2:0 a zdalo sa, že so zástupcom piatej ligy nebude mať výraznejší problém.

Potom však prišiel pozoruhodný moment. Výstavný gól spoza šestnástky strelil domáci Martin Dupkala, ktorý zdramatizoval stav na 1:2.

Pre bývalého ligového hráča to bola podivuhodná situácia. Okrem toho, že je aj prezidentom FK Slovan Kendice, sedí v predstavenstve FC Tatran Prešov, za ktorý v minulosti nastupoval v najvyššej súťaži ako hráč.

„Nesmierne špecifický zápas. Keď som strelil gól klubu, za ktorý som hral a ktorého som súčasťou, bol to zvláštny pocit. Na tento moment nikdy nezabudnem,“ pre Sportnet povedal 39-ročný Martin Dupkala.

Na opačnej strane barikády

Ďalší gól v zápase nepadol, a tak sa z tesného víťazstva 2:1 tešil favorit. Ten dohrával od 65. minúty bez vylúčeného Patrika Šimka, ktorý zmaril čistú šancu domácich. Prešov však svoju úlohu zvládol.

Domov»Futbalnet»Je členom predstavenstva Tatrana Prešov. V pohári mu strelil gól ako prezident klubu