Jirku do Plzne zlákala skupina v Európe. Viktorka je už veľkoklub, vraví

Erik Jirka v drese Slovenska.
Erik Jirka v drese Slovenska. (Autor: TASR)
SITA|17. aug 2022 o 18:58

Rýchlonohému krídelníkovi sa taktiež páči bohatá história plzenského klubu.

BRATISLAVA. Slovenského futbalového reprezentanta Erika Jirku, ktorý nedávno ukončil anabázu v španielskom druholigovom Reale Oviedo a zamieril do tímu českého šampióna FC Viktoria Plzeň, pri rozhodovaní o novom pôsobisku výrazným spôsobom zlákala možnosť zahrať si v drese západočeského mužstva skupinovú časť Ligy majstrov 2022/2023.

Jirka: Je to maximálna motivácia

"Fakt, že Plzeň bude hrať európske súťaže, zohral pri mojom rozhodovaní určitú úlohu. Veď možnosť hrať skupinu Ligy majstrov nemá každý klub," vyhlásil 24-ročný rodák z Trnavy pre oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Jirka tvrdí, že hoci mal v Oviede zmluvu ešte na rok s opciou na ďalší, spoločne s agentom rozmýšľali, že ak by prišla zaujímavá ponuka hrať Európsku ligu alebo Ligu majstrov, začali by riešiť jeho odchod z astúrskeho klubu.

"Nakoniec sa objavili nejaké možnosti a jedna bola aj taká, ktorá spĺňala moje požiadavky. Hrať skupinu Európskej ligy a dokonca zabojovať o Ligu majstrov je momentálne pre mňa maximálna motivácia, preto sme Plzeň riešili ako prioritu. Nakoniec sa to podarilo dotiahnuť, hoci v hodine dvanástej, ale som za to veľmi vďačný," dodal.

Plzeň bojuje o historický úspech

Rýchlonohému krídelníkovi sa páči bohatá história plzenského klubu i skutočnosť, že v minulosti sa v ňom dokázali presadiť slovenskí legionári.

"Hrajú tu aj Slováci, ktorí si urobili v Plzni dobré meno. Navyše klub bojuje o historický úspech - hrať skupinovú fázu Ligy majstrov. Viktorka je už veľkoklub, je známa už aj v zahraničí a skutočnosť, že sa v tomto klube presadili aj slovenskí hráči, je bonus navyše," poznamenal Jirka.

"Viktoriánov" čaká v predkolách posledný krok na ceste za postupom do skupinovej fázy LM. V play-off ich čaká azerbajdžanský majster FK Karabach. Pre Jirku je veľkou motiváciou, že má možnosť zasiahnuť do tohto dvojzápasu.

"Keď som si obliekal dres Trnavy, tak sme hrávali predkolá európskych súťaží, ale do skupiny Ligy majstrov sa nám nepodarilo postúpiť, hrali sme skupinu Európskej ligy. Každého hráča potešil aj tento postup, no Liga majstrov je predsa vyšší level," skonštatoval Jirka.

Nachádzate sa tu: